Wpis z mikrobloga

Olgierdano ma pełną rację w filmiku nt. Obszaru Badawczego. Co więcej będzie miał rację, gdy skrytykuje literalnie całe środowisko kanałów okołoszkolnych, bo całe to środowisko jest chore, cynicznie i skażone.

Fakt, że temat pana na S wypływa dopiero teraz sam w sobie o czymś świadczy. Jakiś wykolejeniec musiał wykorzystywać i golić na kasę dwóch nieporadnych życiowo osobników, o ewidentnych deficytach intelektualnych przez kilka lat, by w końcu znalazł się ktoś kto temat ruszy i będzie konsekwentnie podnosił go publicznie. Cała śmietanka kanałów okołoszkolnych przez cały ten czas nie widziała problemu, bawiła się świetnie. Z ogromną pasją, skrupulatnością, humorem, czy pseudointelektualnym zacięciem (vide zwłaszcza Obszar Badawczy) produkowała filmy o Szkolnej, właściwie o procederze wykorzystywania dwóch nieporadnych życiowo osób i golenia ich na kasę nie wspominając. Temat albo przerastał ich percepcję (nie dostrzegali go) albo było cyniczne tłumaczenie się, że "ja tylko oglądam, nie będę się angażował" (ale na angażowanie się w regularną produkcję materiałów o Szkolnej nie brakowało motywacji) albo byli i są takimi samymi podłymi cynikami jak Sławek, którzy również z trwania procederu czerpali i czerpią zyski (w postaci monetyzacji, rozrywki, kontentu na własne kanały).

Przypomina mi się case kandydata na kandydata, gdy Żakowski i Najsztub w końcu wzięli sprawę cynicznych twórców "sukcesu" Kononowicza na widelec i wsadzili kij w mrowisko, na przekór uciesze gawiedzi i mediów. Tam też było tłumaczenie - że przecież Krzysztof sam chciał, sam się garnął do współpracy. To prawda, jaki Konon jest każdy widzi. Ale wykorzystywanie tego rodzaju ludzi zwłaszcza w taki sposób jak robił to Meksykano, a obecnie Sławek - wciąż jest po prostu haniebne. I fakt, że dopiero teraz przyszedł człowiek, który na to zwraca uwagę powinno zawstydzić wszystkich doniosłych youtube'owych publicystów okołoszkolnych.

I nie dziwię się, że działania Olgierdano spotykają się z pewnego rodzaju oporem właściwie całej tej śmietanki kanałów. Świadczą one przecież o ich dotychczasowej bezczynności i wyrachowaniu. Gdy Konon głodził Nera, a sprawa stała się głośna, niektórzy również próbowali zaprzeczać, że przecież nic złego pieskowi się nie działo, a inni upierali się, że właściwie to oni o niczym nie wiedzieli. Tu mamy ten sam przypadek. Środowisko youtubeowych bohaterów, analityków, moralizatorów nie zrobiło NIC. A gdy szambo wybiło, każdy próbuje się wybielać, odcinać lub dołączyć do Olgierdano.

Pozdrowienia zwłaszcza dla Obszaru Badawczego - idź potestuj kolego kolejny raz zupkę z paróweczkami, czy co tam jeszcze mieszkańcy belwederu spożywali i wyjaśnij nam analitycznie zdolności kucharskie Majora. To jest chocholi taniec na krzywdzie innych.

#kononowicz
  • 25
@pankleks69: Ta, narracja ustawiona pod to jak im wygodnie. Niedługo konona chłop przedstawi jako kryształowego człowieka, któremu ludzie dokuczają bo są złośliwi. Daj spokój, cały ten tag zszedł na psy.
@duzeelobenc: to są antybohaterowie, ale mimo wszystko w istotnym stopniu nieporadni życiowo. I to, że sami nie są ucieleśnieniem cnót nie znaczy, że nie wypada potępić procederu ich cynicznego wykorzystywania, który to raczej pogłębia niż minimalizuje ich problemy i przywary.

Podobnie Major ćpający w lesie i zaśmiecający otoczenie jest godny potępienia, szkodzi sobie sam na własne życzenie - ewidentnie jest antybohaterem. Ale przyklaskiwanie znęcaniu się nad nim w tym stanie (oblewanie
@duzeelobenc: wydaje Ci się. Przykład miał tylko pokazać, że to, że ktoś jest antybohaterem, czy ma wiele przywar, nie daje nam prawa do krzywdzenia go. Z Twojego komentarza wynika, że skoro oni sami krzywdzą siebie lub innych, to nie powinniśmy stawiać ich w roli krzywdzonych.

Oni krzywdzą siebie i innych, ale to nie zmienia faktu, że sami też są ofiarami, myślę gorszego procederu, niż te wszystkie ich przywary.
@osobliwynick: Ja wiem o co chodzi, ale Ty wychodzisz z założenia, ze nikt nie może nagrywać nic o szkolnej bo przyczynia się do ich krzywdy. Bielska bestia w jakiś sposób ich wykorzystuje, może krzywdzi ale jestem pewny, ze major ani konon nie czuja się krzywdzeni i na pewno nie chcieliby przerwania procederu tych filmów.
@KrzysztofSuchodolski: nie wspomniałem słowa o Wykopie. Pisałem o szeroko pojętej śmietance okołoszkolnych kanałów youtube'owych, wśród których podnosi się mała wrzawa, a które przez cały ten czas czerpały takie, czy inne zyski ze statusu quo, milcząc w kluczowej kwestii. I nagle okazuje się, że dłużej nie idzie milczeć, bo szambo wylało.
@osobliwynick: do tego co napisałeś należało jeszcze dodać że w pewnym momencie rudy wymyślił licencje na przeróbki i wtedy nagle wszystkie kanały szoterskie i przeróbkowe stwierdziły że to chore, nikt nie miał problemu z całym tym procederem jaki odbywał się na szkolnej do momentu jak ktoś nie ruszył ich kanałów (wyjątkiem był oczywiście Messi który od początku był antylatexowy), ale jak ktoś się dobrał im do kanałów to nagle wielkie powstanie
@duzeelobenc: według mnie każdy powinien móc sobie nagrywać co chce o Szkolnej, zwłaszcza z przymrużeniem oka, bo pomimo tragizmu jest w tym dużo elementów komicznych. I nie ma w tym nic zdrożnego.

Ale permanentne zamilczanie pewnych kwestii, uprawianie jakiegoś analitykowania, czy śmieszkowania, przy ignorowaniu kontekstu całej sytuacji, nawet nie napomknięciu o niej (mianowicie, że tak naprawdę dwóch facetów zgadało się i w porozumieniu regularnie żeruje na ich wizerunku oraz życiu, czerpiąc