Wpis z mikrobloga

Jaki nowy smartfon z androidem do 800-900 zł? Do tej pory kupowałem smartfony Motoroli serii G (od pierwszej generacji). Aktualnie mam Moto G 5 Plus i gdyby nie kończąca się bateria, to nie myślałbym o zmianie. Aktualne telefony Moto G to nie dość, że wielkie byki , to jeszcze jakościowo plastik fantastik bez ochrony wyświetlacza, a w starej Moto G 5 Plus mam i aluminium i Gorilla Glass na wyświetlaczu. Od nowości nie używałem żadnej ochrony wyświetlacza, żadnego etuo nawet i jestem mega zadowolony z trwałości gorili. Teraz chyba jednak pożegnam się z motorolą, tylko... co w jej miejsce w tym budżecie kupić? Czysty android w motce też robił robotę. Geveralnie zależy mi na mocnej baterii, Gorilla Glass na ekranie, 4 lub 6 GB RAM/64-128 GB, WiFi w ac i tym, żeby pożył z 4 lata bez zamulania i wieszania się po czasie. Reszta mało ważna, jestem stary i nie mam wielkich wymagań :) #smartphone #smartfon #telefony #android
  • 10
@sowiryj: Jak masz wersję z więcej jak 2gb RAM to szedłbym w wymianę baterii. Jak system stary, coś niedomaga lub po prostu czegoś Ci brakuje to pobaw się z custom romami. Dają bardzo często drugie życie, a do Moto G5 Plus na pewno będzie sporo na XDA. Aparat w Motorolach z tamtych lat był całkiem całkiem ale i tak polecam wrzucić Gcama.
@MuojemuKuotu
@Thazalir mam wersję z 3GB. Wymiana baterii w tym modelu wymaga demontażu wyświetlacza i coś tam jeszcze odstrasza, że nie zrobi mi tego nikt na miejscu i na poczekaniu, tylko wysyłka gdzieś tam, gdzie to robią i tydzień bez telefonu. Jak patrzę na to, co teraz w tych pieniądzach mogę kupić, to pewnie ogarnę zastępczy i wymienię baterię
@Thazalir: @MuojemuKuotu: jeśli się samemu wymieni baterię to nie ma sprawy, ale trzeba odkleić wyświetlacz aby to zrobić, a scyzorykiem się tego nie da uczynić

w serwisie za taki dil stówę na blat trzeba wyłożyć bez mała, więc się to po prostu robi nieopłacalne

sam mam g5s z umartą baterią, musiałbym kupić jakiś zestaw plastisiów i cmokawę do podważania ekranu, taśmy do sklejenia go z powrotem oraz przyklejki baterii i
Jak patrzę to tak z robotą ja tu widzę wydatek ze dwie stówy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Thazalir: @Dibhala
Ja bym i tak wymieniał, jeśli telefon sam w sobie jest ok. 2 stówy kontra 8 stów za inny, nowy, to mimo wszystko spora różnica.

W starym Iphone 6S wartym ~700 PLN dałem stówkę za wymianę baterii, bo sam telefon był spoko. Warto choćby z samej przekory -
@MuojemuKuotu: "zintegrowana" bateria to nie tylko model sprzedażowy, wymuszający wymianę
dzięki temu rozwiązaniu konstrukcja słuchawy jest dużo węższa niż z konstrukcją otwieraną, umożliwiającą wymianę baterii z marszu. Taką grubość wymusza mocowanie klapki, konektor baterii + jej obudowa i można tak dalej wymieniać.

G5S to jest świetna konstrukcja, bowiem gorilla glass + obudowa alu jest genialnym pomysłem.
Ma jednakże minus: ten szajs na zimno ślizga się w rękach, więc cały ten uzysk
"zintegrowana" bateria to nie tylko model sprzedażowy, wymuszający wymianę

dzięki temu rozwiązaniu konstrukcja słuchawy jest dużo węższa

@Dibhala: To też. Do tego zaprojektowanie i produkcja "zintegrowanej baterii" są zapewne znacznie tańsze, a przy produkcji idącej w miliony sztuk, każdy ułamek centa sie mocno liczy.

ały ten uzysk niwelowany jest przez gumowy case ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Dokładnie. Akurat smukłość współczesnego telefonu, przy jego długości i szerokości, to
@MuojemuKuotu: chyba u każdego producenta występuje pewien regres
np. w motorówach seria G6 była lepsza od G7, a w G5 nowe serie S i S+ były lepsze od G6 i tak dalej, bo i nawet G8 ledwo bebechami dorównywała G6, ale za to plastik trzeszczał.
Takich przypadków można by mnożyć dziesiątki, ale to jest bezcelowe.

Ja jednak wolę cieńszy telefon, bo wtedy dodatkowy case nie robi z telefonu cegły.
I tak