Wpis z mikrobloga

451 + 1 = 452

Tytuł: Posełki. Osiem pierwszych kobiet
Autor: Olga Wiechnik
Gatunek: reportaż
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788379760978
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Forma książki: audiobook
Książka składa się z wyrywków z życia tytułowych ośmiu pierwszych polskich posełek. Pomimo tematyki o stricte polityce jest mało w tej książce. Bardziej jest to opis jak wyglądało życie kobiet w tamtych czasach, szczególnie tych, które postanowiły iść pod prąd. Bardzo podobały mi się wstawki z listów czy innych historycznych źródeł. Przez to nie mamy tutaj tylko suchych faktów, ale też przynajmniej szczątkowe odwzorowanie nastrojów i faktycznych problemów.
Od opisywanych wydarzeń upłynęło już około sto lat i z jednej strony widać jak dużo zmieniło się w sprawie emancypacji kobiet, ale z drugiej czytając o niektórych sytuacjach i poglądach myśli się, że mogłyby równie dobrze się zdarzyć wczoraj.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #reportazbookmeter
Pobierz KaczuszkaSpodDzbanuszka - 451 + 1 = 452

Tytuł: Posełki. Osiem pierwszych kobiet
Auto...
źródło: comment_1643485891kvcidcSu0ajBKWeRPJIgYN.jpg
  • 3
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Liczba stron książki: 350

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-12-24 - Użytkownik Wypok2 ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne książki:
  • 1
@BajerOp: chodzi o to, że tak je kiedyś nazywano, bo jako twór nowy w społeczeństwie był problem jak na nie mówić, posełki, posełkinie, posłowie kobiecy, poślice. Nie doszukiwałabym się tutaj błędu, tylko środka stylistycznego dla odróżnienia od dzisiejszych posłanek, szczególnie że nawet znalazłam w wywiadzie z autorką, że używa współczesnej wersji słowa.
#!$%@?ąc od samego tematu ostatnio w innej książce przeczytałam coś w stylu: jeżeli coś wydaje się nieprawdopodobne, to zazwyczaj