Wpis z mikrobloga

@Necron: Ciężko powiedzieć. Jak dla mnie Dara, Dersim, Sevi, Efes, Davis, Mavlena i kilka innych, one wszystkie są na podobnym solidnym poziomie, ale nikt niczym się nie wyróżnia. Nic nie ma powyżej. Wyróżnia się Pomarańczowa Budka - suchym mięsem w małej ilości i sosem smakującym jak koncentrat pomidorowy. Wyróżnia się też Karpat, ale tym, że za każdym razem jak tam jadłem to się strułem, a po cichu mogę powiedzieć, że im
Podepnę się. Jest gdzieś kebab z mięsem wołowym takim 'custom made' a nie przywożonej na kiju papce od dostawcy, który zaopatruje 85% kebabowni? Widziałem gdzieś na filmie z Polski, że koleś nadziewał ręcznie takie kawałeczki mięska przeplatane słoniną i to wszystko marynowane 24h. To byłby hit jak dla mnie
@chosenon3: nie ma oni wszyscy biora z makro ten mieso. 6 lat temu przyjaciel chcial otworzyc prawdziwy kebab z turcji , ale po 2 tyg badan stwierdzil ze nie darady za ta cena miec dobrego miesa, jak pr9bowal gadac po turecku to chlopy nic nie umialy . A na koniec jeszcze w darze kibooe rozwalili ketchup i #!$%@? klientów nim, i kolega stwierdzil a wracam do holandi tam se otworze. Szkoda
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Necron: bagatela ma całkiem inna wołowinę. Nie taka mielonka jak wszystkie tylko prawdziwe płaty mięsa :) niestety podnieśli strasznie ceny... Box np z 14 na 20 zł xD
@chosenon3: Bagatela, choć jadłem u nich kurczaka. Dobry kebab, tylko bez sosu dostałem i nie mogę ocenić ¯\_(ツ)_/¯
@joolekk: @push3k-pro: ale smak kebsa z Pomarańczowej jest niepodrabialny, jeśli komuś smakuje - a znam takie osoby, np. moja różowa, to tylko pozazdrościć bo jakościowo jest na pewno jednym z lepszych.
@Necron: jak się dowiesz to sam chętnie skorzystam, bo póki co mam wrażenie że wszystkie to jeden chłam - tłusty, słony, z taniego mięsa, zalany tanim sosem. Dara wyróżnia się innym smakiem surówki ale to dalej to samo badziewie tylko ładnie zapakowane.
Pomarańczowego nie lubię, nie mój styl, ale jakości nie można im odmówić.
Bagatela okej, smaczna, nie leży na żołądku, ale też niczym nie zaskakuje. Ot taki dobry jakościowo fit
bo jakościowo jest na pewno jednym z lepszych.


@jedzczarnekoty: W jakim sensie suche mięso, którego jest mało, sos z koncentratu i najtańsze składniki mają być jakościowo jednym z lepszych? Buła też najtańsza. Przypomina mi to dworcowe kebsy 10-15 lat temu. Teraz kiedy Polacy i nawet Ukraińcy robią na wzór donera to co dają w PB jest najgorszym kebabem w mieście. Jak tu można w ogóle mówić o jakości?
@push3k-pro: no właśnie dlatego że jest tam filet to mięso jest suche i chude a nie tłuste które godzinami zalega w żołądku.
Sos czosnkowy jest na bazie jogurtu naturalnego a nie sosu marki woda-olej-emulgator. A drugi to koncentrat z przyprawami, a nie znowu ostry marki woda-olej-emulgator.
No i prosty zestaw warzyw czyli pekińska-pomidor-cebula a nie sałata z olejem, solą cukrem, i innymi dodatkami.

I choć to kebsik którego smak czy właśnie
@jedzczarnekoty:

no właśnie dlatego że jest tam filet to mięso jest suche i chude a nie tłuste które godzinami zalega w żołądku.

Bo wcale i w ogóle nie da się zrobić wilgotnego fileta, co udowadnia od wielu lat choćby wrocławska Sawara.

Sos czosnkowy jest na bazie jogurtu naturalnego a nie sosu marki woda-olej-emulgator. A drugi to koncentrat z przyprawami, a nie znowu ostry marki woda-olej-emulgator.

Tak, bo inni robią "woda-olej-emulgator", ani