Wpis z mikrobloga

Zakładam konto bankowe dla nowopowstałej JDG (ale ogólnie jestem stary wyjadacz), proszę o pomoc i sugestie w wyborze co jest teraz na topie. Mój horyzont współpracy 5 lat. Kryteria:

1. Nie chcę żeby to był mały bank noname. Ja wiem, że takie banki mają super warunki cenowe, miałem pare razy takie konta, ale potem szybko bank był przejmowany więc zmieniał mi się cennik, interfejs i przestawało być fajnie bo migracje systemów IT nie są fajne. W skrajnym przypadku moje konto było przejęte dwa razy czyli podczas współpracy jedno konto ror de facto przeszło przez 3 różne banki.

2. Na dzień dzisiejszy nie potrzebuje karty kredytowej, ani debetu w rachunku bieżącym ale dobrze byłoby aby polityka banku w tym zakresie była łagodna. Łagodna to nie znaczy tylko niskie ceny ale też żeby było najmniej formalności przy udzielaniu, najlepiej bez papierów tylko na podstawie historii konta (hajsy będą, będzie się przelewało).


3. Nie znoszę pola na hasło z odsłanianymi kwadracikami. Nie potrafię wpisać. Absolutnie nieakceptowalne

4. Koszty przelewów i prowadzenia konta czyli żeby było tanio są ważne ale są najmniej ważne.

5. Nie znoszę obsługi oddziałowej, to znaczy gdy bank mnie zmusza do przeprowadzenia jakiejś czynności w oddziale zamiast przez internet ponieważ dany wniosek, dana procedura nie występuje w formie internetowej.

6. Bank musi prowadzić swój kantor internetowy lub mieć korzystne kursy bez takiego kantora. Nie korzystam z zewnętrznych kantorów bo chcę założyć rachunek walutowy i mieć całą historię na jednym czy dwóch wyciągach bakowych. Założe rachunek EUR i z niego będe puszczał przelewy SEPA i przyjmował przelewy od klientów zagranicznych jeśli jakiś się trafi.

7. Nie dopuszczam zakładania dwóch kont w różnych bankach które ti konta miałyby się dopełniać funkcjonalnie.

PKOBP całkowicie odpada ze względu na pkt 2 i pkt 5.
Alior całkowicie odpada ze względu na pkt 3.

Jakie banki warto brać pod uwagę?

Kiedyś miałem w mBanku. mBank miał wtedy najlepszy interfejs na rynku i był tani. Ponadto bomabrdowali mnie fajnymi ofertami na różne produkty w tym kredytowe które były bardzo do uzyskania w panelu uproszczonych wnioskach, przez kliknięcie. To było 15 lat temu. W tym samym czasie w innym banku z dużo większymi obrotami na koncie miałem o wiele gorsze oferty. Czy dużo się zepsuło w mbanku od tamtej? Pory za tym że interfejs jest nieczytelny i zaśmiecony np głupimi przyciskami Przelew do WOSP?


#banki #bank #bankowosc
  • 6
  • Odpowiedz
@Plotkova99: Dzięki, ale Alior i santander ma te wredne kwadraciki na hasło które utrudniaja i opóźniają wpisywanie hasła. Zupełnie odpadają z przyczyn subiektywnych, jak napisałem nie znosze tego. Spowalnia mi to logowanie (ja bardzo szybko piszę dłuższy ciąg znaków na klawiaturze)

PEKAO sprawdzę ale mam tam pewną usługę bankową typowo oddziałową i obsługa oddziałowa jest na dramatycznie złym poziomie, chyba nie spotkalem się z gorszą. Oczywiście sam pytałem o kanał internetowy,
  • Odpowiedz
Alior całkowicie odpada ze względu na pkt 3.


@danieldan: przeciez w aliorze mozna wylaczyc maskowanie hasla. zarowno do zwyklego aliora, jak i do kantoru
  • Odpowiedz