Wpis z mikrobloga

Jestem na kwarantannie i mieszkam z osobą izolowaną. Jestem po 2 szczepieniach, ostatnie w lipcu 2021. Dostałem skierowanie na badanie i babka zadzwoniła że w przeciągu 1-2 dni mam wykonać badanie. I teraz pytanie, jak to jest? Na stronie gov pl jest napisane że nawet jak będę miał negatywny to zostaję na kwarantannie, a babka która dzwoniła z sanepidu mówi że jak będę miał negatywny to kwarantanna mija i idę do roboty (z uwagi na to że byłem szczepiony). Dziennie w robocie obsługuje z 200 osób i nie chciałbym roznoscic i wydaje mi się to strasznie głupie bo mogę się zarazić od osoby izolowanej. #koronawirus #pytanie
  • 5
@igalic generalnie możesz nie iść na test i siedzieć na kwarantannie. Nie ma obowiązku poddawania się badaniom - w tym testom na covid. Test zrób, gdy tamtej osobie skończą się objawy, będziesz blisko pewności, że się nie zaraziłeś no i wyjdziesz bez przesadnie długiej kwarantanny.
@Bordomir dzwoniłem do 3 kobiet i reszta domowników również uzyskała taką informację że mamy w przeciągu 1-2 dni się przebadać. Teraz czekam na wynik więc nic nie zmienię. Jedynie jestem #!$%@? na babki z infolinii.