Wpis z mikrobloga

Ma ktoś może światłowody od Voice net? Jak oceniacie prędkości? Wiecie może czy są problemy z graniem online? Chodzi mi o NAT. Z tego co się dowiedziałem mają adres ip dynamiczny, a nie wiem czy jest publiczny czy prywatny, stały adres kosztuje 40 zł miesięcznie.
#swiatlowody #rzeszow
  • 32
@Issei: miałem przez kilka lat internet od Orange na dzierżawionym od voice-net światłowodzie, więc nie wiem czy należę do reprezentatywnej grupy badawczej, ale powiem tak - jak działał, to działał dobrze, ale jak coś #!$%@?ło, to internetu potrafiło nie być przez bite 2 tygodnie
@drewnianydinozaur: Nadal nie ma możliwości przyłącza, mimo że miało być najpóźniej początek kwietnia. Ostatnio dzwoniłem i nie są w stanie podać przybliżonego terminu. Tak jak piszesz, również będę brał tak czy siak od nich bo parę mega na dostawcy radiowym to za mało.
@drewnianydinozaur:

Dzwonili do ciebie już czy na razie jeszcze nie ?

Trochę poczytałem i dużo jest opinii że ten internet jest awaryjny potrafi go nie być i tydzień.

Ogólnie od 2 tygodni siedzę na nowym necie (teraz mam te max 6 MB/s (50 Mb/s) co mi wystarcza) T-Mobile internet mobilny bez limitu bez umów oferta od pewnej osoby z internetu.

Wczesniej od 2014 roku do 2022 września siedziałem na necie 64
@anusiaks no te 3-4 miesiące temu było spotkanie z gościem z firmy co obiecywał gruszki na wierzbie i się ludzie chętni zapisywali do podłączenia, oczywiście obiecywał że w czerwcu się wyrobią ze wszystkim i na bank już będzie podłączone. (xD) no też widziałem dużo negatywnych opinii o ich firmie ale wychodzę z założenia że gorzej niż jest obecnie nie będzie
@drewnianydinozaur: o widzisz. A w zimie wgl robią ten napowietrzny światłowód z voice net ?

Nie ma co ukrywać że terminy ich gonią.

Szkoda że nie można wziąć umowy na krótszy okres. Załóżmy że z netem będą czesto problemy i płac im za to przez dwa lata.
A w zimie wgl robią ten napowietrzny światłowód z voice net ?


nie mam pojęcia ale mam nadzieję że tak

Szkoda że nie można wziąć umowy na krótszy okres. Załóżmy że z netem będą czesto problemy i płac im za to przez dwa lata.


to prawda, ale wydaje mi się że to właśnie specjalnie jest w ten sposób obmyślone żeby cyckać klientów jak najmocniej

@anusiaks:
@drewnianydinozaur: @anusiaks: Ogólnie sytuacja dziwna. Termin przedłużony do końca marca 2023, niby już powinno być terminowo, ale trudno zaufać. Dodatkowo w mojej miejscowości, miesiąc temu pojawiła się druga firma i rozwieszała swoje światłowody na tych samych słupach, a dzisiaj już chcieli mi do domu podłączyć... Jestem trochę zmieszany bo z Voice.net spisałem umowę w okolicach styczna, mieli przyłącze właśnie zrobić do 3 miesięcy. Zaraz dostawca radiowy pewnie będzie się zmywać