Wpis z mikrobloga

Czy osoby, które wyświetlają się w proponowanych na #facebook to ludzie, których albo ja obczajałem, albo oni mnie? Bo na to wychodzi. Czasem wbiłem sobie w czyjś profil i potem pojawia się w proponowanych.

Ale w proponowanych pojawiają się na górze też ciotka mojej różowej (1 wspólny znajomy), a nawet raz babka, z którą miałem stłuczkę (0 wspólnych znajomych i nigdy nie szukałem na fb, a 7 dni po fakcie nagle w proponowanych) czy też dziewczyna, która kiedyś chodziła ze mną do szkoły i mnie na pewno kojarzy, a ostatnio obsługiwała mnie w sklepie odzieżowym (kilkanaście wspólnych znajomych). Potrafią się też pojawić osoby, których nie widizałem na oczy, nie znam, nie mam wspólnych znajomych.

I tu nie wchodzi opcja mikrofonu, bo nie wspominałem o tych osobach nikomu na głos (zwyczajnie mnie nie obchodzą).

#pytanie #pytaniedoeksperta #niebieskepaski #rozowepaski #socialmedia
  • 5
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Z tego co słyszałam, to tez lokalizacja ma na to wpływ. Że na przykład byłeś gdzieś z tą osobą i jeszcze masz jakiegoś wspólnego znajomego. Ale u mnie też czasem wyświetlają się jakieś randomy. Chyba nigdy nie wyświetliła mi się osoba którą obczajałam na fejsie. Ale nie wiem, nie zwracam aż tak uwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
I tu nie wchodzi opcja mikrofonu


@Sok_Mandarynkowy: wchodzi opcja lokalizacji telefonów. tak podejrzewam u siebie.

Reszta propozycji to raczej strzelanie fejsa, kogo możesz znać. Mam b.wąskie grono znajomych i w porpozycjach wpadają mi jakieś randomy z jednym wspólnym znajomym, gdzie nigdy się nie widzieliśmy, nie znamy i nie mijamy.
  • Odpowiedz
@kuncfot: @Cozzie: @cytmirka:

Raczej nie do końca, bo wyświetlił mi się np typ, z którym często miałem jakieś spiny na studiach kilka lat temu, ale mamy sporo wspólnych znajomych. Mieszka daleko w innym mieście i się nie mijaliśmy.

Wyświetlają się też osoby, które siedzą kilka lat zagranicą.

Może strzał, ale jak ja kogoś obczajam w fb, to potem dostaję w proponowanych na samej górze. Więc może na tej samej
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Napisałem, że też. Znajomi znajomych też się tam wyświetlają. Ludzie logujący się w tych samych lokacjach co ty, ale w różnych godzinach, też. Jak przeglądasz kogoś to potem ci proponuje, w drugą stronę nie.
  • Odpowiedz