Wpis z mikrobloga

Postawiłem sobie nie wspierany Monterey na 8letnim dziadku i chodzi zdumiewająco dobrze. Potwierdzam nawet relacje ludzi że chodzi nawet lepiej niż ostatni wspierany BigSur. Wszystko dzięki projektowi OpenCore Legacy Patcher Jedyny minusik, to że każda aktualizacja pobierana jest jako pełnoprawny system i waży 12gb oraz jak ma się dodatkowe GPU np Nvidie GT 750M jak u mnie na układzie kepplera to trzeba tym patcherem doinstalować akcelerację graficzną. No ale to są 3min roboty więc można z tym żyć.

Tutaj wszystko ładnie opisane krok po kroku

#systemyoperacyjne #macbook #macos #apple
5KYN3T - Postawiłem sobie nie wspierany Monterey na 8letnim dziadku i chodzi zdumiewa...

źródło: comment_1643270997pAc7xv99QYphftVPskKeXF.jpg

Pobierz
  • 12
@buby: Może być jako update, jak w każdym przypadku, ale ja zrobiłem backup i czystą instalację.
Dodam że mam jeszcze postawiony Win10 na bootcampie i nic się nie krzaczy.
@sarinek: Można, nazywa się to Hackintosh, ale trzeba mieć odpowiedni hardware, np procek intela itd. Dużo przy tym roboty, kiedyś robiłem podejście ale spasowałem. Ale to było dawno, może teraz łatwiej jest postawić MacOS na PC.
np procek intela itd


@5KYN3T:
Od jakiegoś czasu na Ryzenach hackintosh śmiga, problemy były z AMD FX i starszymi. Większy problem jest kiedy masz GPU Nvidii, tutaj nie znalazłem rozwiązania.