Wpis z mikrobloga

Agaki padł pod Midway.


@wfyokyga: ta zadyma mogła pójść w zupełnie inną stronę, jak w grach komputerowych, gdzie się przeładowuje po jednym strzale i akurat podczas przeładowania napatacza się następny przeciwnik:).
Podobno zabrakło 45 minut by ogarnąć następną falę amerykanów, a tak to się wstrzelili w najgorszy możliwy moment jak wszystko było na pokładach PRAWIE gotowe do startu(mądrzę się bo akurat oglądałem 90 minut dokument o bitwie Koralowego Morza i Midway)
@RabarbarDwurolexowy: bliźniakiem Yamato był Musashi, oba miały podobną historię - na początku wojny kozaczyły bo nie było przeciwko komu walczyć a potem wpadli amerykanie i było po zabawie
trzeci okręt tej klasy miał być przerobiony na lotniskowiec ale nie został ukończony
Akagi tak jak pisałeś zatonął pod Midway
Musashi.


@Soveliss: ten bliźniak Yamato? on chyba był zniszczony w porcie zanim zdążył zobaczyć akcję?
Ogólnie to nie rozumiem tej ich filozofii którą się tak fascynuje tylu "weebów" i normalnych fanów Japonii: wysyłać załogę(Yamato) na pewną śmierć, praktyczne bez eskorty, bo "honor". Ale to co robili w chinach i na wyspach to z honorem(wedle naszej definicji) wiele nie ma wspólnego.
trzeci okręt tej klasy miał być przerobiony na lotniskowiec ale nie został ukończony

Akagi tak jak pisałeś zatonął pod Midway


@RabarbarDwurolexowy: aaa to mi się pokićkało, bo wiedziałem że jeden został zniszczony w porcie zanim cokolwiek zrobił, to musiał być ten trzeci co miał być lotniskowcem, oni mieli niegłupie z tym podwójnym pokładem, gdyby przeinwestowali jeszcze w samoloty(bo Zero, widziałem dokumenty, to jak Corsairy i te drugie koty wyszły, to był
ten bliźniak Yamato? on chyba był zniszczony w porcie zanim zdążył zobaczyć akcję?

@RabarbarDwurolexowy: zatopili go w drodze, za dużo sobie nie postrzelał

wysyłać załogę(Yamato) na pewną śmierć, praktyczne bez eskorty, bo "honor". Ale to co robili w chinach i na wyspach to z honorem(wedle naszej definicji) wiele nie ma wspólnego.

@RabarbarDwurolexowy: z ich punktu widzenia poddanie się było hańbą dlatego tak traktowali pokonanych i z drugiej strony sami pakowali
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@RabarbarDwurolexowy @BBxx
Yamato zatonął podczas operacji Ten-Go ostatniego rzutu japońskiej marynarki podczas obrony Okinawy. Musashi podczas bitwy w zatoce Leyte po tej bitwę Japońska marynarka straciła jakąkolwiek strategiczną przewagę. Ostatni okręt to Shinano przerobiony na największy lotniskowiec zbudowany w trakcie wojny, został zatopiony 10 dni po ukończeniu budowy i oddaniu go do służby w IJN. Sama klasa okrętów nie miała większych sukcesów w trakcie walk.
@wfyokyga Wiesz może z którego roku to zdjęcie? Bo jak dobrze kojarzę, lotniskowiec został przebudowany przed wojną na Pacyfiku, otrzymując m.in. nadbudówkę