Wpis z mikrobloga

#isp #internet #sieci #pytaniedoeksperta
#vectra
Hej, wreszcie w moim miasteczku podłączyli na słupach skrzynki przewody od światłowodu(chyba z jakiejś inwestycji, unijnej czy coś). Widzę pojawiły się oferty u większości operatorów mających "internet światłowodowy".

Mieliśmy po kablu telefonicznym 5Mbit Multimedia, teraz chyba kupiła ich Vectra, mają OK ofertę światłowód z TV. do 1Gb, wiem że to zależy od infrastruktury, więc zakładając ze jest nowa( w całej gminie pod koniec roku montowali), to chyba nie powinno być problemów z Vectrą?

Przez dwa tygodnie mogę oddać? Czy to dwa tygodnie od podpisania umowy, czy podłączenia internetu?(obiecują w 3 dni).

Mamy klasyczny Polsat na antenę, zastanawiamy się zlikwidować antenę i wszystko po kablu z Vectry?

Głupie pytanie dodatkowe: granie nie laguje jak jedna osoba ogląda TV lecące z tego samego kabla?
Dzięki
  • 6
umowa wchodzi w zycie z chwila podlaczenia i uruchomienia lacza. masz 14 dni kalendarzowych do odstapienia tylko w przypadku, jezeli umowe podpisales w domu a nie w salonie firmy


@czytam_komenty_arka93298_dla_beki: serio? dziwne. Czyli zostają reklamacje nawet jak po podłączeniu nie będzie działać/będzie wolniejsze?/przerywać?

co do lagowania jak ktos oglada tv to zalezy od tego jak masz polaczone urzadzenia w domu


@czytam_komenty_arka93298_dla_beki: Wszystko poza kompem do grania będzie przez WI-FI(jeśli o
@RabarbarDwurolexowy: jeżeli masz nowa infrastrukturę wybudowaną dlaczego z miejsca zakładasz, że coś ma nie działać?

Body w streamie ciągną gdzieś 20-50mb w zależności od rozdzielczości więc na wifi 5ghz wszystko będzie działało w porządku.

Generalnie to co masz\ będziesz mieć podłączone po wifi będzie dzialac tak jak pozwoli ci sygnał w danym miejscu. To już nie jest zależne od żadnego operatora. Co do zasady będzie działać, chyba że między urządzeniami a
jeżeli masz nowa infrastrukturę wybudowaną dlaczego z miejsca zakładasz, że coś ma nie działać?


@czytam_komenty_arka93298_dla_beki: Retel/Multimedia wyrobili sobie taką opinię, że ludzie boja się podpisywać umowę z ich następną, nawet na nowych przewodach. Nie będę zanudzał, ale było naprawdę źle.
Czyli jak wezmę umowę przez stronę Vectry, to mam więcej praw do ewentualnego(mało prawdopodobnego) wycofania się?