Wpis z mikrobloga

PiS chce referendum ws. budowy elektrowni jądrowej w Polsce

- Uważamy, że ta sprawa powinna być rozstrzygnięta przez naród - oświadczył szef klubu PiS Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej w Sejmie.


(...)energetyka jądrowa niesie ze sobą zagrożenia, a opinia publiczna powinna zapoznanać się ze wszystkimi aspektami tej sprawy

Niech ta banda partaczy #!$%@? się od energetyki jądrowej. Jeszcze brakuje tego, żeby niewykształcony lud myślący w kategoriach Fukushuma-Czarnobyl decydował o tak strategicznej decyzji, dodatkowo podsycany przez fobie tych nieudaczników. Gdyby przed jakąkolwiek inwestycją robiono u nas referendum to gówno by powstało bo wszyscy chcą ale nie obok domu.

##!$%@? #polityka #neuropa
  • 48
  • Odpowiedz
Jeszcze brakuje tego, żeby niewykształcony lud myślący w kategoriach Fukushuma-Czarnobyl decydował o tak strategicznej decyzji, dodatkowo podsycany przez fobie tych nieudaczników.


@ViZ_PL: ale jak korwin tak mówi to HE HE CZO TEN KORWIN, ZAŚ O TYCH DWÓCH ŻULACH PIEPSZY
  • Odpowiedz
@ViZ_PL: Ta, u mnie koło jeleniej góry mieli zrobić kopalnię uranu to gmin zaczął raban robić i gówno z tego pewnie wyjdzie... jak ktoś chce poczytać więcej to polecam wpisać w google uran kopaniec
  • Odpowiedz
@ViZ_PL: (#)

Latem próbowałem dyskutować z mieszkańcami nadmorskich miejscowości na temat EJ, nie wiedzieli jak pracuje reaktor, nie wiedzą nic o systemach bezpieczeństwa, nie chcą bo promieniowanie i czarnobyl. Tak wygląda rozmowa.


Niemozliwe, dobrze ze chociaz ogarniaja Model Standardowy.

  • Odpowiedz
@ViZ_PL: Hehe, pewnie studiujesz coś związanego z EJ, a tu taki wał, bo w Polsce nie powstanie elektrownia, bo się ludzie nie zgodzą :D

Btw. jak tak bardzo chcesz tą elektrownię, to sobie chodź po własnym mieście i rób kampanię, może przekonasz ludzi, ja tam nie chciałbym mieć EJ pod domem. Japonia taki super nowoczesny kraj i co? Coś poszło nie tak i do teraz jest tam sajgon. A Niemcy,
  • Odpowiedz
@Alltir: Ja bym chciał. W ogóle super jakby mnie jeszcze zatrudniła. Mega fajna praca, dobrze płatna i zaraz obok domu. No i debile trzymają się z daleka, bo się boją. Bajka. :-)
  • Odpowiedz
Te źródła są dobre żeby ogrzać osiedle w centrum miasta, ale nie są na tyle wydajne żeby w nie inwestować,


@ViZ_PL: Skoro można ogrzać, to właściwie dlaczego nie inwestować?

O. Rydzyk jest bliski ogrzania ponad połowy Torunia...

Natomiast rzeczywiście w oparciu o źródła geotermalne nie da się z sensowną sprawnością wytwarzać prądu.
  • Odpowiedz
@babisuk: Dla mnie jest jeden komentarz do tego #ciemnogrod No chyba, że się mylę, i rzeczywiście jest istotne zagrożenie dla okolicznej ludności... To jest tak samo jak z elektrowniami jądrowymi, ciągle są powtarzane te same frazesy o Czarnobylu teraz dodatkowo Fukushima, Prawda jest taka, że u Ruskich to było z głupoty i niskiej techniki, a u Japońców nie powinno się budować ich w ogóle ze względu na aktywność
  • Odpowiedz
@jerzy110992: Wydaje mi się, że to co widzimy na filmiku to m.in. efekt braku kultury technicznej wschodnich sąsiadów którzy prowadzili tam grabieżczą eksploatację. Brak zabezpieczeń sztolni, osuwające się hałdy i przede wszystkim brak informacji. Górnicy wtedy chyba nie do końca wiedzieli co wydobywają. Czasowa degradacja części środowiska w razie wznowienia wydobycia to fakt, a obszary są uzdrowiskowe.

Zagrożenie od strony samego uranu jako pierwiastka jest zerowe. Środowisko bardziej by mogło
  • Odpowiedz
@babisuk: To prawda, trzeba edukować jak się da, ja po części jestem w stanie zrozumieć tych ludzi... Ale jeśli będziemy jako społeczność, naród, myśleć w ten sposób daleko nie zajdziemy, niestety czasami trzeba poświęcić interes jednych w imię interesów ogółu. Ważne by uczciwie im zapłacić za te domy które mieli, tak by mogli sobie pozwolić na zakup nowych, często też takieopory są wśród starszej ludności, któej nie ma co siędziwić, że się nie chce urządzać na nowo.

Pewnie nie jesteś z moich okolic, ale tutaj jest dodatkowy bonus z powodu którego ludzie się boją, u nas Ruscy strasznie rozwalili przyrodę, nikt nie myślał o ekologii

http://pl.wikipedia.org/wiki/Miedzianka_%28wojew%C3%B3dztwo_dolno%C5%9Bl%C4%85skie%29 rabunkowe wydobycie uranu w konsekwencji zniszczenie dość łądnego miasteczka/wsi i przesiedlenie ludności do bloków w Jeleniej
  • Odpowiedz
@jerzy110992: rozumiem doskonale, ochroną środowiska jako tako zaczęto się zajmować może 30 lat temu. Wcześniej nikt nie zwracał uwagi na przyrodę.

Likwidacja Miedzianki co najmniej brutalna. Obecnie np przy autostradach ludzie dostają naprawdę godziwe pieniądze za wywłaszczenie, a mimo to budzi to protesty i obawy.

Dodatkowo nikt przez kolejne lata szkód po Rosjanach nie naprawił, dla każdego były by to pieniądze wyrzucone w błoto. Ludzie są dymani przez władzę o
  • Odpowiedz
Trzeba się starać a może pokolenie po nas będzie już żyło w miarę jak ludzie :P bo za naszego pokolenia nie sądzę, chyba, że na starość będzie można porównywać nasz kraj z zachodem :) u nas przede wszystkim trzeba ukrócić nepotyzm i łapówkarstwo, jak to zrobimy będzie serio git już. tak uważam, bo kasa jest, potencjał także, ogromny, ciągle jednak są skrzydła podcinane Polsce przez ten burdel...
  • Odpowiedz
@jerzy110992: nie zauważyłem, że odpisałeś.

Obecnie jestem studentem na etapie gdzie rozeznanie w rynku robię spore i wszystkich znajomych pytam o ich odbyte praktyki itd. Wniosek jest taki, że w dużych państwowych czy też niby 'sprywatyzowanych na giełdzie' firmach patologie jak nepotyzm i zbyt duża pracowników administracyjnych są największe. Do tego brak chęci rozwoju, stagnacja i brak motywacji do pracy. Jak słyszę jak pracują w takich firmach niektórzy robotnicy/technicy i
  • Odpowiedz