Wpis z mikrobloga

PiS chce referendum ws. budowy elektrowni jądrowej w Polsce

- Uważamy, że ta sprawa powinna być rozstrzygnięta przez naród - oświadczył szef klubu PiS Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej w Sejmie.


(...)energetyka jądrowa niesie ze sobą zagrożenia, a opinia publiczna powinna zapoznanać się ze wszystkimi aspektami tej sprawy

Niech ta banda partaczy #!$%@? się od energetyki jądrowej. Jeszcze brakuje tego, żeby niewykształcony lud myślący w kategoriach Fukushuma-Czarnobyl decydował o tak strategicznej decyzji, dodatkowo podsycany przez fobie tych nieudaczników. Gdyby przed jakąkolwiek inwestycją robiono u nas referendum to gówno by powstało bo wszyscy chcą ale nie obok domu.

##!$%@? #polityka #neuropa
  • 48
  • Odpowiedz
@babisuk: Aaa to ja błąd zrobiłem, zę bez zawołania napisałem.

To prawda, ja marzę o pracy w firmie zachodniej, tylko do tego trzeba umieć angielski perfect, perfect pod względem gramatyki też, nie na zasadzie perfect,że się zawsze dogadujesz :P masakra, ale hajs świetny, 3-4 k od razu po studiach, potem coraz więcej, jak się jest ogarniętym typem.

Właśnie przerost zatrudnienia wśród administracji, to ejden z najważniejszych problemów, bardzo obciąża kosztowo firmy poaństwowe, dodatkowo, często są to ludzie bezproduktywni, zatrudnieni po znajomości, są też często bez kwalifikacji i chęci do
  • Odpowiedz
@babisuk: http://www.wykop.pl/link/1744986/wielki-kontrakt-solaris-dostarczy-do-rygi-175-autobusow-i-125-trolejbusow/ takie znaleziska mnie jarają bardzo, bo zazdroszczę nawet Czechom, że mają tę swoją skodę, a my nic, może nasza nisza na rynku światowym to autobusy i pociągi/szynobusy? fajnie by było, bo doskonale rozwijają się te firmy, dodatkowo mają bonus za to, zę w Polsce wszystko przestarzałe, wiec doskonały rynek zbytu w kraju. Czekam z niecierpliwością na każdy taki news :) Bo to nie tylko praca dla ludzi w
  • Odpowiedz
@jerzy110992: prawda. Można dodać Newag i Pesę.

Problem, że nie ma póki co w kraju wysokich technologii. Przykładów sporo:

KGHM sporo wydobywa, jednak cała obróbka do zaawansowanych urządzeń, podzespołów to
  • Odpowiedz
@babisuk: Dzięki Tobie doczytałem się na wiki, że Pratt&Whitney ma w PL fabryki, anwet nie wiedziałem. Polecam sobie zobaczyć porównanie udziału w PKB Polski wydatków na innowacje w porównaniu do innych krajów... nawet nie chcę znać porównania kwotowego... Podawali u mnie kiedyś na wykładzie z makroekonomii na uczelni ale już nie pamiętam...

co do silników się trochę mylisz :) http://www.andoria-mot.com.pl/ produkują silniki, montowane między innymi w Pasagonie :P i w
  • Odpowiedz