Wpis z mikrobloga

Według rankingu Global Firepower (2022) ukraińskie Siły Zbrojne stanowią 22. siłę militarną na świecie, z rocznym budżetem na cele obronne w wysokości 11,8 mld dolarów (USD).

Polskę sklasyfikowano na 24. miejscu.

https://www.globalfirepower.com/country-military-strength-detail.php?country_id=poland

To tyle, jeżeli chodzi o zgrywanie cwaniaka w całym tym konflikcie. Bez NATO, bez sojuszów nie ma nas.

#rosja #polska #wojna #wojsko #militaria #ukraina
Pobierz biesy - Według rankingu Global Firepower (2022) ukraińskie Siły Zbrojne stanowią 22. ...
źródło: comment_1643197037PHGZSyPjsrBXSdA72cOTvU.jpg
  • 23
To tyle, jeżeli chodzi o zgrywanie cwaniaka w całym tym konflikcie. Bez NATO, bez sojuszów nie ma nas.


@biesy: nie wiem czy sie zorientowales ale na tym polegają sojusze i po to je sie zawiera (zakladajac ofc ze nie zostanie sie na koncu #!$%@? jak zawsze xd)
czekaj, co xDDDDDD co ty w ogole ruska onuco #!$%@?


@RozowaZielonka: proponuję prześledzić moje wpisy, zanim rozkleisz dziurę ;). Na przykład ten: https://www.wykop.pl/wpis/63147607/powiedzmy-to-raz-na-zawsze-zeby-przy-okazji-nie-da/

na 140 panstw ujetych w rankingu jestesmy na 24 miejscu xD to jest wg ciebie zle?


@RozowaZielonka: a GDZIEKOLWIEK napisałem, że to źle? Napisałem, że 22. armia ukraińska skazywana jest na pożarcie Rosji. Trudno więc zakładać, że jako 24. armia - bez sojuszników z NATO - byłoby
@biesy: To czysta teoria. W rzeczywistości struktury kadrowe w wojsku zostały pozmieniane jak w państwowych spółkach. Oficerowie nie muszą znać się na fachu, ważne, że są wierni towarzyszowi karakanowi. I tak się w kółko wszystko tu kręci, w państwie teoretycznym ¯\_(ツ)_/¯
@biesy: Rankingi nie walczą. A globalfirepower jest bardzo słabym zestawieniem, nie obejmuje np sprawności sprzętu i jego jakości, tak samo jak jakości dowodzenia, rozpoznania, sprawności systemu rezerw etc. To są takie pierdoły bardziej do gadania przy piwie a nie poważne staty. Jak już chcesz coś więcej wiedzieć w tym temacie zobacz sobie raporty wydatków, sprawdź ile wydano kasy w ciągu ostatniej dekady, (z SIPRI albo NATO) przelicz na jedną Brygadę WL,