Wpis z mikrobloga

Wyjaśni mi ktoś jak działają studia doktoranckie na przykładzie tego uczonego?

Chłop zostaje magistrem matematyki po czym podejmuje studia doktorskie z zakresu nauk filozoficznych z tematem rozprawy "polska filozofia spotkania", a kończąc z tytułem profesora nauk humanistycznych

Czy to nie działa tak, że żeby podjąć doktorat z zakresu nauk filozoficznych trzeba skończyć filozofię ew. kierunek pokrewny?
Bo tak w sumie jaką wiedzę z obszaru filozofii może mieć mgr matematyki, aby zostać przyjęty na studia doktorancie z filozofii?

rales - Wyjaśni mi ktoś jak działają studia doktoranckie na przykładzie tego uczonego...

źródło: comment_16431955512s65l85F9vmXAjtlNq8sSa.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
Czy to nie działa tak, że żeby podjąć doktorat z zakresu nauk filozoficznych trzeba skończyć filozofię ew. kierunek pokrewny?


@rales: z tego co kojarze (a kojarze slabo) to nie, w sensie ze jest wlasnie tak jak ten kolo robi i to jest #!$%@?
  • Odpowiedz
Czy to nie działa tak, że żeby podjąć doktorat z zakresu nauk filozoficznych trzeba skończyć filozofię ew. kierunek pokrewny?


@rales: To zależy od uczelni i jej zasad rekrutacji, ale w prawie nic nie ma o ograniczeniu dostępu do szkół doktorskich dla osób które ukończyły inne kierunki. Do szkół doktorskich bierze się pod uwagę aktywność naukową, rozmowę kwalifikacyjną i dobry plan pracy doktorskiej.
  • Odpowiedz
@AssRock: Myślę że zależy od kraju, w Niemczech jeżeli nie masz dyplomu tego kierunku musisz zdać test udowadniający twoją wiedzę z podstaw tego kierunku. Pytanie kto będzie się tobą zajmował na normalnej uczelni jak nie robiłeś niczego pokrewnego z researchem którym się grupa zajmuje
  • Odpowiedz