Wpis z mikrobloga

#tenis Pytanie do zorientowanych w temacie. Niestety nie ma skąd wypożyczyć i spróbować, ale może ktoś ma i może doradzić lepiej brać rakietę Babolat Pure Drive Team 2018 czy Head Graphene 360+ Instinct S ? Budżet 500-600zł
  • 4
@PrzemekPro: Ten Head jest bardziej uniwersalny, Babolat zapewni większą siłę uderzenia przy krótszym zamachu (sztywna rama). Obie należą do lekkich i pozostałe parametry są praktycznie identyczne. Zakładam, że masz jakieś doświadczenie w grze (1-2 lata) i niezbyt silną rękę. Perspektywicznie wybrałbym Head'a z myślą o zmianie na cięższą i stabilniejszą rakietę w przeciągu kolejnych 2 lat regularnej gry.
@PrzemekPro może nje byelm dokładnie w takiej sytuacji jak Ty, ale w dosyć podobnej. Ja wybierałem rakietę pod spin, koniec końców musiałem wybrać między babolatem aero a yonexem vcorem. Ostatecznie zdecydowałem się na yonexa i jestem bardzo zadowolony mimo, że na początku serce ciągnęło do babolata. Babolat ma bardzo sztywne rakiety (przy mniejszym doświadczeniu można nabawić cie to kontuzji). Na pewno dizeki temu twoje uderzenia będą mocniejsze, z kontrola bezize trochę gorzej.