Wpis z mikrobloga

#elektronika #elektryka #led #oswietlenie

Cześć, mam pytanko. Majster nie dał dodatkowego kabla pod ledy, i wygląda na to, że zrobił pędy i lampę na jednym kablu, więc pytanie jak podłączyć to aby działało.

Aktualnie tak jak podłącze na screenie, to lampa na górze świeci bardzo kiepsko, miga a kiedy święta ok. Czy zmieniając zasilacz/cokolwiek moge podłączyć to tak, aby jedno i drugie świeciło ? Co może być przyczyną ? (Słabo znam się na elektryce)
Nefth - #elektronika #elektryka #led #oswietlenie

Cześć, mam pytanko. Majster nie ...

źródło: comment_1643125254M9KINfMjBgxzZvHaViO6bO.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
Słabo znam się na elektryce


@Nefth: Wezwij kogoś kto się zna bo z tego rysunku nic nie wynika, a jeśli już by coś musiało to po włączeniu tego włącznika robione jest zwarcie na linii 12V.
  • Odpowiedz
@dktr: hmm, faktycznie błędnie zrobiłem obrazek. N jest poza włącznikiem spięty, w włączniku tylko L jest, a lampa na górze jest na 220v.

Zwarcie to zaraz by coś zrobiło, a tu ledy świeca ładnie, a światło na górze przygaszone trochę w porównaniu z tym co było przy podłączeniu tylko lampy
  • Odpowiedz
@Nefth: Lampa jest na 230. Najłatwiej jest zmienić na żarowkową jeżeli sytuacja pozwala.Bo wymienić ledy w lampie to ciężka sprawa

Zasilacz nie ma nic wspólnego z lampą w tym wypadku.
  • Odpowiedz
@dktr: @stassma: dobra ogarnąłem, doszedłem co jest czym ;))

Jednak z przełącznika mogę tylko zasilać lampę, bo dla ledow nie będzie N.

Ale przy włączniku mam gniazdko, pytanie czy mogę podpiąć się pod gniazdko z ledami?

Gniazdko jest na b16, a tamten włącznik b10, do tego wszystkie gniazdka są na jednej różnicowe, oświetlenie na innej.
  • Odpowiedz
@Nefth: da sie zrobić.

miedzy 230V a zasialcz musisz dac sterownik np. Tuya RF albo jakikolwiek inny. Wlącznik na ścianie zmieniasz na włącznik z RF 2 przyciskowy i masz 2 niezależne układy na jednym zasilaniu
  • Odpowiedz