Wpis z mikrobloga

Jako ze już prawie kupiłem swój pierwszy #samochody , to kompletuje rzeczy do dokupienia. Na razie wpisałem sobie:
- apteczkę
- gaśnice (2kg?)
- kable do rozruchu
- uchwyt na telefon

Biorę po 500 zł z konta każdej drużyny i słucham państwa na co jeszcze mam #!$%@?ć pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 51
  • Odpowiedz
@BrotatyChleb: TRZY rzeczy 1) dobry klucz do kół np. krzyżakowy 2) lewarek do podnoszenia typ 'pantograf' , w 3) kompresor do pompowania kół zasilany z zapalniczki , uratuje dupsko w razie małego ubytku powietrza . Każdy z tych 3 przedmiotów docenia się zwłaszcza jeśli awaria wydarzy się zimą
  • Odpowiedz
@BrotatyChleb: A ja na taką pogodę jak teraz, kiedy często spod kół leci woda z błotem pośniegowym, polecam mieć w bagażniku z litr płynu do spryskiwaczy. Patent mi pokazał ojciec i sprawdza się. Jednego razu nie miałem tego płynu awaryjnego i po jakimś kilometrze szyba była tak brudna, że nie dało się jechać.

skrobaczka murska, do kupienia w Bricomarche za kilka zlotych


@bazibart: Serio to kilka złotych kosztuje? Myślałem, że
  • Odpowiedz
odpowiednie H? A co to xD


@BrotatyChleb: Żarówki. Zazwyczaj H1, H4 i zdaje się H7. Ale to już trzeba konkretnie pod auto i pod zamontowane lampy (bo może ktoś przerabiał). W zestawie oprócz żarówki/żarówek H zazwyczaj są bezpieczniki (po 1 dla każdej wartości) i pozostałe żarówki (pozycyjne, stopy, migacze itp).
Warto mieć zapas dla każdej z nich, bo jak policja zatrzyma i stwierdzi brak, to może się czepić. Sąsiadce (ale takiej
  • Odpowiedz
@smiech2: dzieki! Zestawy tych zarowek to jakies grosze, a moga sie przydac. Obecny wlasciciel mowil ze wymienial je w zeszle lato, no ale kto wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobry patent z spodniami( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pamiętaj o durexach, standardowe wyposazenia schowka


@Katiee: Facet w szafce w sypialni znalazł paczkę gumek - pyta żony:
- A to co jest?
- Zostaw! To dla gości!
  • Odpowiedz
@BrotatyChleb

Jak już kupujesz, to kup porządne:

Kamerka
Apteczka (większa i lepiej wyposażona + obejrzyj wcześniej co w niej masz)
Jakieś lampki czy latarki (czołowe i zwykłe)

Plus wrzuć sobie do bagażnika ręcznik, papier, jakieś mydło, sznurek i reklamówki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BrotatyChleb:

kable do rozruchu


A to jakiś gruz? Jak dobre ładowanie, kable, klemy nie skorodowane i punkty masy ok to szkoda kasy na kable, zwłaszcza, że jakieś lepsze to drogie.
  • Odpowiedz
@BrotatyChleb: Patrząc na to ile ci tu rzeczy wypisali to ja podpowiem jeszcze przyczepkę żeby to wszystko pomieścić xd jump starter, batony, karnister, czołówka, zestaw narzędzi, woda, odmrażacz, ścierki, miotła, skrobaczka, koc, rękawice, żarówki zapasowe, pasy transportowe itd. Xd

No bez jaj xd. Jasne, cześć z tych rzeczy jest potrzebna, cześć niezbędna ale zdecydowaną większość zastąpi po prostu asistance. Na #!$%@? w samochodzie nie wiadomo jaki zestaw narzędzi? Rozrząd będziesz na
  • Odpowiedz