Wpis z mikrobloga

No i moja nowa stacja, z którą tu się już od kilku wpisów kokoszę, ma już uchwyt na zapasowe groty (dla przypomnienia, stacja Aifen A8, fabrycznie ma wykonane na górze obudowy jakieś sloty, ale bardzo płytkie, najpewniej pamiątka po czasach, gdy ta stacja była robiona pod groty 900M, bo do nich akurat pasuje, na T12 są o wiele za płytkie).
Uchwyt wyfrezowany z amelinium, pomaga i w studzeniu grotów (od plastikowej obudowy jest odsunięty na dystansach) i przede wszystkim, jak zupełnym przypadkiem wyszło, może służyć też i do zmiany grota "w locie" - wtyka się grot wraz z rączką, po czym gdy się ciągnie rączkę do góry pod leciutkim kątem, grot zostaje w uchwycie :)
I tak, wiem, fazka na pierwszej dziurze jest nie w osi z otworem, robiłem to trochę na wariata i coś mnie się przy kręceniu korbką rachunki musiały tutaj pomylić :)

Przydałoby się to jeszcze przerobić na czarne, ale to je amelinium, to się nie pomaluje, w oksydację anodową szczerze mówiąc nie chce mi się bawić, a i niezbędnych kwasów nie mam. Znalazłem w internetach jakieś domowe sposoby z czernieniem zasada sodową albo sodą oczyszczoną, ktoś wie, czy w ogóle warto próbować? Czy urbanlegenda?

#lutowanie #elektronikadiy - zawołam sobie jeszcze chemików #chemia z uwagi na to barwienie amelinium.
Pobierz Jarek_P - No i moja nowa stacja, z którą tu się już od kilku wpisów kokoszę, ma już u...
źródło: comment_1643064199dcoZClhe5F5mdElvf1LOSq.jpg
  • 5
obawiałbym się, że nie trafię


@wypokowy_expert: kurcze, musiałbym to pchać na oślep chyba, albo zmieniać groty w stanie upojenia :)
W sumie można tam jeszcze nakleić cienką blaszkę jako ochronę, ale nie wiem, czy warto. To jest zasadniczo do trzymania innych grotów pod ręką, nie do wtykania tam czegoś co chwila.
Sękowski - Galwanotechnika domowa. Okolice 62 strony i dalsze :)


@rewida17: a to spoko, już wszystko jasne :)

Kurna, napiszże choć, czy w tej książce, z której pamiętam głównie zajebiste ilustracje jest choć podana inna metoda, niż anodyzacja galwaniczna, bo do tej jak wyżej pisałem, ani nie mam odczynników, ani nie jestem aż tak zdesperowany.