Wpis z mikrobloga

Głupio mi pisać i prosić o pomoc jeżeli chodzi o założenie portfela i pierwsze kroki/zakupy bo takich postów było sporo jednak już się gubię... Na wykopie co każdy to co innego bo tutaj fee takie, tam srakie, tutaj kup stablecoina BUSD, inny że USDT.
Mam Revolut i bliski kolega radzi portfel na Zondzie (wpłacam PLN, nie płace za przewalutowanie) i konto na Binance (za Euro/USD kupie BTC). Nie wiem co już wybrać :D
#kryptowaluty
  • 7
@Iryseq portfel do hodlowania i ewentualnego handlowania na giełdach zdecentralizowanych w stylu uniswap/kraken może być jakiś metamask. To co masz w portfelu jest Twoje na wieki wiekow ament.

Drugie konto to konto na giełdzie w stylu binance do kupowania stablecoinow. Na tych giełdach nie jesteś właścicielem środków, tylko jak w banku masz wierzytelność do giełdy o wypłatę tych środków dlatego radzilbym odpuścić sobie jakies drobne giełdy.

Generalnie tam gdzie dajesz swoje środki
@Iryseq: do btc potrzebujesz darmowego portfela electrum na androida lub PC ze strony electrum.org. Wypłata btc z zondy czy z binance to koszt 0,0005 BTC to bardzo dużo. Lepiej zrobić zakupy na coinbase pro lub bitpanda pro i wypłacić btc za 1-10 zł na electrum
@plaisant, @Niemamwiedzy: Ok, to mam już konto na Binance, zacznę od 1k przelanego na Revolut (zaciągne do Binance). Ominę raczej electrum skoro tam only BTC. Chce coś w ETH i jakieś shitcoiny może :D Faktycznie btc z binance to aż 65zł... Masakra
@Iryseq jeśli zaczynasz swoją przygodę to radzilbym póki co inwestować w altociny i btc, czyli rzeczy w stylu ETH i to co jest dostępne na binance. Generalnie odradzał bym wchodzenie w shitociny na obecnym etapie. Nie znasz rynku, a specyfika shitocinow jest taka że mogą dać duży zysk ale też ogromne straty i najpewniej dadzą to drugie (sam przez to przechodziłem, nie jest to powód do wtsydu).

Wydaje mi się że na