Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@xblackwidowx: w DPS stabilnie od lat. Nie dość, że zmiany po 12 godzin to do minimalnej liczą się wszytkie premie, tak że na umowie potrafią wpisać po 2400 brutto i wszytko się zgadza, bo przecież macie premie. Tam się oszczędza na wszytkim tylko nie na pensji dyrektora i ksiegowej
  • Odpowiedz
To chyba jakiś skrajny dps, miałam praktyki w 2 miejscach i nikt nie siedział ponad normę, wręcz przeciwnie. Ale oczywiście, co w mediach napiszo to prawda. Tak jak łykanie tego co piszą wykopki xddd ludzie w dpsach to nie w 90% umierający ludzie. Jest trochę osób chorych fizycznie, trochę psychicznie, a reszta to po prostu starzy ludzie ¯_(ツ)_/¯ Pracownicy socjalni wspomagają resztę zespołu którymi są np. pielęgniarki i lekarze. Do dziś pamiętam
  • Odpowiedz
po #!$%@? ci ludzie pracują w tak cięzkiej pracy za minimalną?


@Elbrus: bo nie mają pieniędzy żeby wyjechać z kraju a żyć też muszą
  • Odpowiedz
@Elbrus: To mnie zawsze zastanawia, po cholerę siedzą w tym gównie? Jak ktoś robi w korpo, zgarnia z 2 średnie krajowe i wie, że nie dostanie lepszej stawki gdzie indziej a jest kredyt czy dziecko na utrzymaniu, to zaciśnie zęby, sam pewnie bym to zrobił. Ale za najniższą, co to za różnica? Jak nie jeden januszeks to drugi, a zawsze jest szansa że będzie chociaż trochę lepiej. może to ta
  • Odpowiedz
@Elbrus: bo tak #!$%@?, że ma minimalną. Albo sobie dorabia bo dostaje hajs od rodziny podopiecznych albo #!$%@?, przepraszam, załatwia z pracy różne rzeczy albo przyzwyczaiła się do tego, że robi za grosze i może się użalać nad sobą i wszyscy muszą ją podziwiać za to co robi.
  • Odpowiedz
@Elbrus: Bo sa ograniczeni umyslowo i rownie dobrze mogliby stac w warzywniaku za takie same pieniadze nie robiac nic oprocz podania ziemniakow klientowi, albo pojechac kilka razy w roku na pare troche za granice opiekowac sie starszymi i zarobic tyle ile tu w p0lsce ciagu kilku lat
  • Odpowiedz
@xblackwidowx: w sumie nawet mi ich nie żal. Są granice ruchania i jeśli ktoś daje sobie srać na głowę i jedyne, co potrafi z tym zrobić, to udzielić jakiegoś martyrologicznego wywiadu, to zasługuje na takie traktowanie.
  • Odpowiedz