Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że nowy Most Wanted to naprawdę kawał bardzo udanej arcadówki. Ale zabrał się za niego Criterion, więc źle być nie mogło. Wyścigi są emocjonujące i nie takie proste, jakby mogło się wydawać. Grafika bardzo dobra - ładne refleksy na powierzchni jezdni, modele aut też niczego sobie. A w nocy widać świetną grę cieni. Jest wiele smaczków, takich jak naprawdę ciekawe i oryginalne cut-scenki. A miodnej rozgrywce towarzyszy zajebista muzyka. Czego chcieć więcej? Tytuł został naprawdę porządnie dopracowany. Ta gra powinna być wzorem, jak robić arcadówki. 9/10.

#gry #nfs
  • 40
@steemm: Forza arcadówką? Haha :D Fakt, że symulacją też nie jest, ale na pewno bliżej jej do tego drugiego pojęcia. Chyba nie rozumiesz, czym są gry arcade.
@steemm: ale o co ci chodzi w tym momencie? Czy w Forzy uszkodzenia praktycznie nie wpływają na wyścig? Czy możesz skakać, latać, czy wyczyniać różne inne dziwne rzeczy na różnych terrenach? Jest policja, takedowny, ogólna rozwałka?
@Solers: @steemm:

Forza Forizon to arcade, trudno skumać?


no niebardzo, bo Forza nigdy nie była arcadówką, a elementy arcadowe nie czynią z niej gry arcadowej. Radzę poszerzyć swoją wiedzę na temat gier, bo w waszym wypadku jest żenująca.

Racing game, racing simulation, open world to są gatunki Forzy Horizon.
@Chudy_: skoro grałem to wiem czym jest, nie? na pewno nie jest symulacją bo to co można robić w horizon byłoby nie do pomyslenia w 4 i mam tu na myśli z jakimi prędkościami można wchodzić w zakręty, czy drogę hamowania
@Chudy_: połączenie arcade i symulacji?

zdecyduj się...

"ten samochód prowadzi się jak połączenie motocykla i samolotu"

arcade to zręcznościówka (vide NFS:U, burnout)

symulator to naśladowanie realiów (vide RBR, rFactor, LFS)

można powiedzieć, że arcade ma elementy symulacji, ale nią nigdy nie będzie. tak jak z bieguna północnego możesz iść tylko na południe.
@SPGM1903: czymkolwiek jest Horizon, to ani pełną symulacją, ani czystą arcadówką. Jest dla mnie grą wyścigową z elementami symulacji, jak i arcade, które można wyłączyć, by było więcej symulacji w symulacji. Słyszałeś kiedyś, żeby w czystej arcadówce można było robić takie rzeczy? Nie.