Wpis z mikrobloga

Mirki, zmotywowałem się i postanowiłem, że od jutra idę na siłownię.

Ja 18/172/61 i tłuszczyk na brzuchu oraz udach, oceniając po fotkach to ~20-25%BF

Cel: lepsza kondycja, zredukowanie tego tłuszczu na brzuchu i ogólnie zejście poniżej 10% BF, nabranie masy i jej zarysowanie

http://www.financialjesus.com/wp-content/uploads/2009/09/before_after.jpg

/podobnie aktualnie wyglądam i podobny cel chciałbym osiągnąć/

FBW najlepsze - to wiem, ale czy można taki plan robić na maszynach? Zraziłem się do wolnych ciężarów po ostatniej próbie(2 lata temu), chciałbym się wprawić na początku i przyzwyczaić do tego, że 3 razy/7 dni gdzieś wychodzę z domu.

Aktualnie raz w tygodniu jeżdżę na basen, gdzie sobie pływam tak koło 30 minut -> sauna maks 20min -> jeszcze 10 min pływania. Nie chciałbym z tego rezygnować.

W zeszłym roku zepsułem sobie delikatnie lewe kolano(uszkodzony środek przyśrodkowy rzepki - wynik z RM) i do dzisiaj sobie strzeli podczas przysiadu(bez obciążenia), ale poza tym innych dolegliwości nie odczuwam.

Z dietą jest problem taki, że jestem wegiem, więc kura odpada. W zamian tego mogę jeść jajka, mleko, jakiś serwer wiejski zmiksowany z bananem, no i trochę odżywką chciałbym się wspomagać.

Siłownia droga, ale nie mam alternatyw. Po zdjęciach wydaje się, że mają sporo sprzętu.

Pomocy, bo wiele czasu nie zostało, a nie chcę iść po to by stać i nie wiedzieć od czego zacząć i co robić, tym bardziej, że i tak będzie to dla mnie stresujące doświadczenie.

#silownia #cwiczzwykopem #mikrokoksy #trening #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@evolucja: tu wszyscy mowia ze fbw, fbw a ja jade planem klatka triceps, plecy biceps, nogi barki i chodze 4x w tygodniu i robie na zmiane. i daje rade, 2 tyg za mna, efekty silowe sa, 2,5 kg mniej, z obwodu pod pepkiem tez spadlo dobre 3,5 - 4 cm. tylko dorzucam 20min aerobów po kazdym treningu no i do tego dieta
  • Odpowiedz
@bemo: jakie masz aktualne wymiary, jeśli tak zapytać mogę? I pokazałbyś plan przykładowy?

Wiem, a raczej widzę po dawnych znajomych, że split też daje radę. Kilku z nich ostatnio nie poznałem, a wiedzy na temat treningów ze źródeł innych niż podwórkowe raczej nie czerpali.
  • Odpowiedz
@evolucja: teraz pod pępkiem w najszerszym miejscu 96 cm, w zasadzie pierwszy raz mierzylem sie wieczorem późno, z 2h po kolacji, no ale to zawsze co innego - i było 103 cm. zakładam ze wyjsciowo było to 100 cm. wiec bedzie ok 4 cm roznicy. nogi duzo na plus, widac juz jakies miesnie, ale to tez dzieki wczesniejszemu bieganiu. po zdjeciach widze ze brzuch lekko podniosl sie do gory a tez mam opone w #!$%@?:) jestem w trakcie i ejszcze duzo przede mna ale jest 86 kg a kiedys bylo 125 (4 lata temu) wiec to nie jest takie proste wszystko spalic:)

a plan robie"na oko" nie mam rozpisanego ale mniejwięcej wygląda to tak:
  • Odpowiedz