Wpis z mikrobloga

#plex #oled #lg #telewizory

Słuchajcie, czy ktoś spotkał się z takim problemem, że na LG C1 plex się bufowoał bo TV nie mógł łyknąć więcej jak 45 Mbps?

Mam do C1 dokupiony adaper ethernet na USB3 tak żeby mieć przepustowość ponad 100 Mbps. Netflix pokazuje 150, a Plex jest w stanie z lokalnego serwera streamować płynnie nawet klipy z bitrate 250 Mbps.
Natomiast przy strumieniowaniu zdalnym z mojego serwera w innym miejście, plex dashboard pokazuje maksymalny transfer około 45 Mbps.

Powiecie - problem sieci, za wolne połączenie między telewizorem a serwerem. Ale nie, bo komputer wpięty do tej samej sieci jest w stanie z mojego serwera zasysać pełne 300 Mbps podczas odtwarzania filmów. Problem jest tylko na LG C1 i tylko przy strumieniowaniu zdalnym. Co śmieszne, nawet mój B1 łyka 60-70 Mbps.
  • 5
@Qutaphone: leci przez relaye jeśli masz relay node włączone, ja mam to w opcjach serwera wyłączone, więc w ogóle by nie działało przy braku bezpośredniego połączenia. I z tego co wiem to realye są ograniczone do 2 Mbps.

Stary samsung na wifi wyciąga 60-70 Mbps transferu, a nowy LG ma jakiś problem, nie wiem gdzie.