Wpis z mikrobloga

@galaxybear: ogólnie to do nagrywania ustawiasz tylko odpowiedni routing i wszystko, nie dajesz żadnych wtyczek. Jedyne, co ustawiasz, input volume, żeby był między - 12dB a - 18dB,żeby nie clippowalo i potem dopiero kompresorem i faderem nadganiasz głośność. Najłatwiej pracuje się na suchym wokalu
@H_Dworniok2137: Kabina, pralka. Różnie na to mówią. Owszem, sprawdza się gorzej aniżeli wygłuszone pomieszczenie (i przestrzenne zarazem) pomieszczenie, ale jest to do ogarnięcia w miksie. Nieprawdą jest natomiast, że pop filter wycina sybilanty.

@galaxybear: tak jak napisał @H_Dworniok2137, najprościej będzie jak zgrasz suchy wokal. Aczkolwiek istnieje szkoła, według której zapina się bazowe efekty i tak rejestruje ślady. Jeśli chodziło o templatkę w rodzaju: odpalasz i wokal brzmi "si", to
@Harmala: mówię o tym naokoło statywu, więc nie jest to kabina. Pralka? Tego nie słyszałem xd
Odbicia od gołych ścian są do ogarnięcia w miksie? No nie powiem, że się nie zgadzam, ale też się nie zgodzę, bo usuwając echo, oryginalny wokal dostanie też w dupe, co przełoży się na finalna jakość suchego wokalu.
Ja wyznaje zasadę: pracuj na jak najlepszym materiale źródłowym.
Co do popfiltra masz rację, ogólnie chodziło mi
@H_Dworniok2137: Wlaśnie o tym elemencie mówiłem. Dokładna nazwa to kabina akustyczna. Jak kiedyś poszedłem do sklepu muzycznego w Olsztynie i o nią poprosiłem, to zostałem wyśmiany i dowiedziałem się, że to "pralka" i żebym się nie wygłupiał.

Wziąłem pod uwagę, że pytanie zostało zadane pod tagiem #rap i chodzi o amatorskie nagrania. Można z powodzeniem miksować fajnie brzmiące traki dysponując jedynie takim wygłuszeniem. Do pewnego momentu - to chciałem przekazać.

A
@Harmala: w sumie to na low levelu dotyczy to każdego gatunku. Czy to rap czy ala pop czy elektronika zawsze bliscy spropsują i trza slz tego korzystać bęc. Przede wszystkim to słuchać pro, lub śledzić rozwój ludzi na wysokim poziomie, śledząc ich od poziomu na którym teraz jesteś. No i oglądać yt, bo to jest serio skarbnica wiedzy. Tylko mądrych trza słychać, a nie tych co "odkrywają" bzdury, które normalny chłop
@H_Dworniok2137: Wiesz, uważam że to nie do końca tak. Mało kiedy realizuję się sam, niemniej kiedy już to robię, to zwykle nagrywam w szafie. Dosłownie. Jest tam postawiony mikrofon na statywie i panele dookoła. To są co prawda lepsze warunki, ale też nieidealne. Na moje ucho (po miksie i masterze) wypada to świetnie. Trudno mi zebrać feedback od dużej próby osób, bo no dużo ich mnie nie słucha, ale zdarzyło mi
@H_Dworniok2137: Spoko. Zrealizowane dzisiaj. Zwykle montuje wideo, ale tym razem po prostu wrzuciłem coś, co się rusza.

edit:
Perfekcjonizm? Jak tak, to o ile CI to doskwiera, to życzę, żeby minęło możliwie szybko. Nic przyjemnego.

edit2:
Dla jasności - robota nie moja, nie licząc rapu i śpiewanego refrenu. Zwykle nagrywam w olsztyńskim TNUS Studio. Niemniej, warunki jak opisałem: szafa (żartobliwie nazywam ją "kabiną zwierzeń"), kilka paneli.
Harmala - @H_Dworniok2137: Spoko. Zrealizowane dzisiaj. Zwykle montuje wideo, ale tym...
@Harmala: To się nazywa reflection filter.
Po polsku można powiedzieć ekran akustyczny, kabina na statyw i wiele innych podobnych, ale pralka? XD niezłe spece siedzą w tym sklepie xD