Wpis z mikrobloga

Przejścia dla pieszych picrel to prawdopodobnie jedne z najbardziej niebezpiecznych. Sam jako kierowca niejednokrotnie miałem okazję uczestniczyć w sytuacji, gdy dojeżdżając do takiego przejścia kierowca po mojej lewej lub prawej stronie jadący z tą samą prędkością w ostatniej chwili postanowił, że przepuści pieszego i dał po hamulcach. Oczywiście należy zachować szczególną ostrożność, przy czym jadąc 50km/h w sekundę pokonujemy około 14 metrów...
U mnie w mieście z kilku takich przejść po prostu zrezygnowano, bo były zbyt niebezpieczne, a koszt wybudowania sygnalizacji zbyt wysoki. Zwiększenie kwot mandatów to nic innego jak skok na kasę kierowców pod płaszczykiem zwiększenia poziomu bezpieczeństwa.

#prawojazdy #przepisydrogowe
Pobierz
źródło: comment_1642853613SJIp5SZJtWN0lCJmGUW3gR.jpg
  • 5
W sensie zlikwidowano w ogóle możliwość przejścia w tym miejscu czy co zrobiono?


@elf_pszeniczny: tak, zlikwidowano możliwość przejścia w tym miejscu (plus barierki żeby nie przechodzić na dziko) i trzeba iść do skrzyżowania z sygnalizacją dodatkowe 200m czyli docelowo nadrobić 400 m. IMHO to była dobra decyzja, bo ryzyko potrącenia akurat w tym miejscu było wyjątkowo wysokie.