Wpis z mikrobloga

Wiedźmin 2 | Nagła Śmierć | No Quen | E02

"Mają twoje oczy, Panie..." - rzekł Ślepiec

Geralt trafia do mieszkalnej części grodu, robiąc niespieszny obchód po jego domostwach. Martwiąc się o los mieszkańców i ich dobytki, Geralt zabezpiecza mienie przed żołnierskimi szabrownikami oraz ratuje kilku mieszkańców przed nieuchronną tragedią. Razem z Foltestem dociera do świątyni oraz finalnie do królewskich dzieci. Po uzyskaniu zgody na opuszczenie dworu wraz z Triss Merigold, ma miejsce zamach. Propozycję nie do odrzucenia składa Wiedźminowi Dowódca Niebieskich Pasów - Veronon Roche...

Gameplay

Wlatuje drugi odcinek, tutaj szczególnie jestem ciekw waszych opinii. Jest sporo chodzenia, ale i kilka fajnych ujęć - najbardziej jestem zadowolony z tego od 43:50 do 44:05, poluję co coś takiego właśnie. Mocno kinowe/trailerowe camera tracking.

Było już luźniej, ale jedna akcja z pułapką mega #!$%@? xD Miałem farta, że akurat skill saper zadziałał, właśnie po to on mi był. Nie zezgonowałbym, ale to było niepotrzebne ryzyko.
Ogółem mieliśmy mega farta do lootu, wpadły rękawiczki +1 do pancerza i Pikowana skóra +4 do pancerza, którą normalnie pierwszy raz znajduje się na statku dopiero. Fajnie też, że wpadła chociaż jedna esencja wody z utopca, będzie potrzeba nam sporo tego później.

Wybory

W dzisiejszym odcinku mieliśmy trzy mniejsze wybory - dwa razy sytuacja dotyczyła sposobu potraktowania przez Geralta mieszkańców grodu uciskanych przez temerskich żołdaków oraz interakcji z Taillesem.
Był taki eksperyment psychologiczny, ja nie pamiętam, może ktoś w komentarzach podpowie, badający jak bardzo człowiek może stać się zły, tylko dlatego, że może, że nie spotkają go za to konsekwencje. Ci żołnierze temerscy, ogółem żołnierze dobrze to ukazują. Palą, gwałcą i mordują jak to Roche powiedział. W opozycji do decyzji z poprzedniego odcinka chciałem tutaj nadać nieco szarości naszej postaci. Arjan skończył swój żywot pod wiedźmińskim mieczem, tymczasem inni dostali dzięki niemu od życia drugą szansę.
Pobicie Taillesa z kolei pokazałoby, że jego zdanie o wiedźminie/wiedźminach jest poprawne. Gasząc go ripostą słowną Geralt zachowuje klasę.

Technikalia

Jakość na yt jest chyba oki, ale przyznam, że przetwarzanie 50 GB takiego raw video przez jutuba trochę trwa, czytałem, że MP4 można konwertować bez straty jakości na H264 zmniejszając rozmiar kilkukrotnie. Pytanie do bardziej doświadczonych jutuberów - jakim softem najlepiej sobie takie konwersje robić?

Tag do obserwowania/czarnolistowania: #maartengra

Chcesz być wołany do kolejnego odcinka - zaplusuj pierwszy wpis https://www.wykop.pl/wpis/63055087/no-death-challange-no-quen-challange-we-wiedzminie/
Nie chcesz być wołany do kolejnego odcinka - odplusuj pierwszy wpis https://www.wykop.pl/wpis/63055087/no-death-challange-no-quen-challange-we-wiedzminie/

Wołam:


#wiedzmin #wiedzmin3 #wiedzmin2 #gry #pcmasterrace #thewitcher #tworczoscwlasna
MarteenVaanThomm - Wiedźmin 2 | Nagła Śmierć | No Quen | E02

"Mają twoje oczy, Pan...
  • 2