Wpis z mikrobloga

Mireczki, znacie jakiś gotowy system pomiaru temperatury i wilgotności powietrza, który wystawia bezpośrednie lokalne API?
Tak, aby dało się spiąć z własną bazą danych i aplikacją.
Na WiFi, ewentualnie od biedy może być jakieś BLE albo ZigBee.
Czujniki powinny się w miarę normalnie prezentować, aby można było zamontować na ścianie w widocznym miejscu.

Np. widziałem Tuya, ale z tego co czytam to oni działają tylko w chmurze więc odpada.

#pytanie #pytaniedoeksperta #majsterkowanie #mikrokontrolery #esp8266 #elektronika
Gumaa - Mireczki, znacie jakiś gotowy system pomiaru temperatury i wilgotności powiet...

źródło: comment_1642757162wLkreRCKbl19thDXJgScHq.jpg

Pobierz
  • 16
trzeba rejestrować w chmurze tak czy siak?


@Gumaa: Jeżeli chcesz mieć dostęp przez ich apkę to pewnie tak. Ja mam sparowane ze swoim HA. Nie musiałem nic więcej robić. Z moich obserwacji ten model zgłasza się rzadziej niż inne bez wyświetlacza (xiaomi, sonoff).
@Gumaa: się zdecyduj albo api albi zigbee/ble.
I naprawdę nie chcesz robić własnych driverów do zigbee, uwierz. BLE jeszcze od biedy dla fanu w pythonie wydziergasz. Tyle że po co masz hass/HA gdzie już wszystko jest, chcesz być hakierem to hass ma api restowe które możesz odpytywać tylko po co skoro wszystko już jest i działa.
@Gumaa: to co podałeś bez problemu dasz radę wykorzystać w lokalnej sieci. Kup sobie tylko adapter zigbee2mqtt i bez problemu robisz z tym w lokalnej sieci co chcesz bez użycia chmury.
się zdecyduj albo api albi zigbee/ble.


@keton22: jestem zdecydowany na WiFi, chyba że nic nie znajdę to wtedy będzie kombinować z ZigBee albo BLE. Aplikacje mimo wszystko komunikują się z tymi urządzeniami, więc jakieś API musi istnieć.

to co podałeś bez problemu dasz radę wykorzystać w lokalnej sieci. Kup sobie tylko adapter zigbee2mqtt i bez problemu robisz z tym w lokalnej sieci co chcesz bez użycia chmury.


@ksiak: tzn. jaki
@Gumaa: tak o tym mowa.
Domoticz i HA mają źródła, możesz sobie w kodzie zobaczyć jak to obsługują. Pamiętam, że jak się tym bawiłem to bez problemy przy pomocy tej bramki można było wyciągnąć dane dokładnie z tego termometru.
Nie mogę znaleźć nigdzie dokumentacji API aby własną aplikacją te dane wyciągnąć.


@Gumaa: możesz postawić zigbee2mqtt samo i wtedy słuchać wiadomości na mqtt. Adapter który potrzebujesz to dongle CCxx od TI, wszystko jest na stronie. Tyle że to jest zrobione pod HA a domoticz przez szcześliwy przypadek rozumie te same wiadomości.
@Gumaa: MESH jest robiony przez repeatery, czyli wszystkie urządzenia, które są zasilane z sieci, np. ładowarki z IKEA, żarówki itp. Czujniki bateryjne nie tworzą sieci. Podpinają się do najbliższego przekaźnika.