Wpis z mikrobloga

Hej Mirabelki, zaczęłam jesienią kurację retinolem i aktualnie jestem na stężeniu 0,3%. Moja skóra stała się bardzo wrażliwa i zaczerwieniona, przez co ciągle mam podrażnienia, a ból podczas mycia jest nie do zniesienia. Rano używam łagodnej pianki do mycia (żadnych SLS), następnie hydrolat i tutaj pojawia się mój problem - używam kremu Garnier, tego w formie żelu z kwasem hialuronowym i wodą różaną. Myślę, że ten krem zbyt słabo chroni i nawilża, więc potrzebuję czegoś dobrego, niezapychającego i najlepiej z apteki. Wieczorem po prostu myję twarz pianką, później nakładam serum z retinolem i na to olej tamanu - nie mam żadnych podrażnień, ale mam zamiar dorzucić tu jeszcze czysty kwas hialuronowy. Winowajcą jest zatem ten krem, zresztą wcale mnie to nie dziwi. Polecicie mi coś dobrego?
#rozowepaski #mirabelkionline #mirabelkopomusz #mirabelkipolecajo #pielegnacja
  • 9
@give_me_coffee: ja obecnie stosuje retinol, co prawda jeszcze w stężeniu 0,25 kilka razy w tygodniu, i jak na razie nic złego mi się nie dzieje. Na retinol na noc nakładam krem Cerave, na dzień używam kremu Aloe Holika Holika 50SPF.

Ten Garnier którego używasz jak dla mnie totalnie się nie nadaje do kuracji retinolem, bo nie ma żadnego filtra. Ja polecam ten krem Holika Holika, duże upakowanie, mega wydajny, ładnie się