Wpis z mikrobloga

W związku z tym że niedawno wyszło "Das Finale part 3" zrobiłem sobie maraton Girls Und Panzer i chciałem się podzielić kilkoma spostrzeżeniami.
GuP to jedno z tych anime które jest bardziej popularne poza typowym środowiskiem mangozjebów, fani tej serii to głównie gracze World of Tanks/War Thunder lub/i miłośnicy historii. W moim przypadku to jest pierwsze anime jakie obejrzałem (nie licząc chińskich bajek które leciały w TV za dzieciaka) i wtedy zaliczałem się do obu tych grup (teraz już jestem tylko miłośnikiem historii). Może moja ocena jest zakrzywiona przez nostalgię ale nawet teraz po obejrzeniu całej masy innych anime, GuP wciąż pozostaje w mojej ścisłej czołówce. Jest to według mnie anime któremu każdy powinien dać mu szanse, nawet jak nie interesuje się historią ani wojskowością.
Animacja:
Niektórych może odstraszyć CGI które jest używane do animowania czołgów, ale moim zdaniem to jest jedno z niewielu anime gdzie CGI jest wykorzystane tam gdzie trzeba i wygląda zaskakująco dobrze. Modele czołgów są też odwzorowane z dokładnością i wiernością do historycznych odpowiedników. Szybkość z jaką się poruszają nie jest realistyczna ale dzięki temu walki są bardzo dynamiczne. Anime stawia na widowiskowość ponad realizm co może się niektórym nie spodobać. Ogólnie całość prezentuje się świetnie. Za przykład mogę podać ta scena z początku "Das Finale" https://www.youtube.com/watch?v=8JTVJJyeYh4 - z jakiegoś powodu mogłem znaleźć tylko z ruskim dubbem.
8/10
Ścieżka dźwiękowa:
Absolutne mistrzostwo świata. Czołgi brzmią świetnie, wystrzały i eksplozje też. Ale to co mnie najbardziej urzekło to muzyka która składa się z marszów wojskowych charakterystycznych dla drużyn reprezentujących daną nację. Dla fana historii i wojskowości to jest wisienka na torcie. Do tego została wykonana przez Tokijską filharmonię i jest bardzo wysokiej jakości. Ponadto niektóre z tych utworów zostały zaśpiewane przez aktorki głosowe i wyszły im zaskakująco dobrze, nawet te które zostały wykonane w innym języku jak "Katiusza" czy to https://www.youtube.com/watch?v=8oQ7LWjCZ9A 10/10
Fabuła:
Jest bardzo typowa dla sportowego anime. Opowiada historię drużyny której daleko do bycia faworytem, ale która dzięki ciężkiej pracy i sile przyjaźni jest w stanie stawić czoła każdemu wyzwaniu. Nic odkrywczego ale solidna 6/10
Postaci:
Jest ich bardzo dużo. Każdy czołg ma załogę która składa się z kilku osób, a maszyn w drużynie Oarai jest sporo.
Do tego dochodzą dziewczyny z innych szkół. Mimo to wszystkie wyraźnie różnią się wyglądem i osobowością. Każda też zmienia się pod wpływem wydarzeń w naturalny sposób. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Moje ulubione postacie to Erika, Marie, Yukari i Erwin. Przez samą ilość postaci na ekranie, ciężko tu o jakąś daleko idącą kompleksowość, ale też nie jest ona potrzebna w takim anime. 9/10
Humor:
To nie jest seria komediowa, ale chciałem o tym też wspomnieć bo nie brakuje tu momentów które autentycznie mnie rozbawiły. Humor w dużej mierze bazuje na narodowych stereotypach, podobnie jak "Hetalia: Axis Powers". Nie brakuje tu też nawiązań historycznych. Dość specyficzny humor, ale może kogoś to zachęci do obejrzenia. Co ciekawe jest też polska szkoła, ale w anime pojawia się tylko na chwilę w dwóch scenach.

Podsumowując to dla mnie anime 9/10
Moja opinia może być skrzywiona przez zainteresowania, ale moim zdaniem pozycja jest trochę niedoceniana wśród typowych fanów anime i trzeba to zmienić.

#anime #randomanimeshit #animedyskusja #girlsundpanzer
Lisiu - W związku z tym że niedawno wyszło "Das Finale part 3" zrobiłem sobie maraton...

źródło: comment_16426265473wCv02fPuDhEx7ISKFXtL3.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@Lisiu: Jedne z najlepszych anime moim zdaniem, od strony dźwiękowej majstersztyk. Czasami lubię sobie odpalić właśnie scenę którą wrzuciłeś bo ma to "#!$%@?ęcie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Krole - @Lisiu: Jedne z najlepszych anime moim zdaniem, od strony dźwiękowej majsters...
  • Odpowiedz
@Lisiu: Mimo ponad 1000 bajek na karku GuP jest nadal jedną z moich ulubionych bajek a zwłaszcza gup der film 10/10 jako kino akcji gdzie jakoś 70-80% to akcja. Polecam obejrzeć bajkę o samolotach Kouya no Kotobuki Hikoutai
od tego samego reżysera bo dogfighty były świetne mimo że graficznie było gorzej bo anime było jakoś w 95% wykonane w cgi, bajka bardzo mało znana na malu ma tylko 30k członków ale
  • Odpowiedz