Wpis z mikrobloga

#smarthome #homeassistant
mam taka karte ze swiatlami. na gorze jest przelacznik do wszystkich swiatel tj. gdy chociaz jedno swiatlo jest wlaczone to "glowny" przelacznik jest wlaczony. pewnie wszyscy wiedza jak to dziala.
teraz chcialbym miec taki guzik ktory dziala jak ten glowny przelacznik tj. zeby widziec czy chociaz jedno swiatlo jest wlaczone (bez tych pojedynczych przelacznikow) i jezeli tak to je wylaczyc (i tak zrobilem skryptem, ale tez chce miec mozliwosc wlaczenia wszystkich swiatel). taki toggle na wszystkich lampkach z dodatkiem ze jezeli chodziaz jedna jest wlaczona to wylacz wszystkie.
jestem totalnie świeży z HA. kiedys probowalem domoticza ale mi sie nie podobal. troche rzeczy mam oganrietych w node-red, ale bez integracji. raczej sama logika do mqtt.
daczka92 - #smarthome #homeassistant
mam taka karte ze swiatlami. na gorze jest prze...

źródło: comment_16426151152zTJ5t4h0ZSRQyAwL53qy8.jpg

Pobierz
  • 6
@nawon: no i działa. a co gdyby to nie było swiatło tylko np oczyszczacz powietrza? zeby jednym guzikiem mogl tez wylaczyc urzadzenia w danym pokoju. to juz jakas automatyzacja i skrypty wchodza w gre?
@nawon: tak wlasnie myslalem ze musi byc jakas opcja zeby to trzymac w porzadku. na razie mam to postawione w kontenerze na 3b+ na ktorym juz sporo rzeczy chodzi. zamowilem 4 i tam bede stawial hass.io docelowo z jakimis donglami zigbee itp.