Wpis z mikrobloga

@l-RAD-l: jeśli psycholog stwierdził że faktycznie tej osobie będzie lepiej jako mężczyźnie niż kobiecie, bo tak wynika z jej osobowości czy innych cech, to chyba dobrze że jak najszybciej zaczęto korekcję płci. W wieku 15 lat hormony jeszcze tak mocno nie zmieniły organizmu, więc na ulicy taka osoba będzie nierozpoznawalna jeśli chodzi o płeć.

"Dzieci nie są operowane! Nikt nie daje dzieciom hormonów!"


@l-RAD-l: kto tak mówi, jeśli są zalecenia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1435
@l-RAD-l: jak wiadomo religia to zło bo indoktrynuje dzieci.
Ale obcięcie cycków 14 latce i wmówienie jej że jest chłopakiem jest jak najbardziej w porządku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 156
@l-RAD-l: Jestem za tym, żeby takie decyzje można było podejmować dopiero w wieku 21 lat. Gdy człowiek jest już w miarę dorosły. Przecież 14 lat to okres dojrzewania, takiemu dziecku to się jeszcze może kilka razy pozmieniać, a co jak dorośnie i uzna że jednak czuje się kobietą? Przecież dla kobiety brak piersi to prawdziwa trauma.
  • Odpowiedz
szczęśliwa historia

samobój przed trzydziestką

wina prawaków/faszystów/społeczeństwa/wszystkich tylko nie ich


@Atreyu: wykopki czegoś nie rozumieją, więc tego nienawidzą, no bo czemu by nie? odcinek 2137
  • Odpowiedz
ja nikogo nie nienawidzę, nic takiego nie napisałem

stwierdziłem jedynie fakt jak to często wygląda

to opis rzeczywistości, nie moja opinia


@Atreyu: oczywiście i język, który do tego "opisu rzeczywistości" użyłeś jest zupełnie przypadkowy, jak i cały chochoł, którego przedstawiłeś w tym opisie

- tak naprawdę to nie jest opis rzeczywistości, tylko zbiorowa postać figuratywna istniejąca na potrzeby argumentu autora komentarza [przyp. red.]

no to zupełnie jak u ciebie


@Atreyu:
  • Odpowiedz
@qracao: wtedy jest już zbyt późno.
@Volki: te dzieci rezygnują gdy dorosną, bo zmiana płci dorosłego, ukształtowanego człowieka tak, by na ulicy nie zwracał na siebie uwagi jest przeważnie niemożliwa a nikt nie chce wyglądać jak Grodzka. Poza tym dorośli są lepiej świadomi z jak wielkim bólem się to wiąże.
  • Odpowiedz
@l-RAD-l: To może nie być taki prosty temat hak się wydaje. Są przypadki ze rodzi się dziecko posiadające cechy dziewczynki i chłopca, czyli tak zwany obojnak.

„Co gorsza problem nie zawsze ujawnia się po porodzie. Zdarza się, że normalnie zbudowane dziecko zaczyna mieć kłopoty dopiero w okresie dojrzewania. Np. dziewczyna nie dostaje menstruacji, bo w miejscu jajników ma produkujące testosteron jądra.”

Zwykle w szpitalu po porodzie rodzice wybierają jaka płeć ma
  • Odpowiedz
@Atreyu: no przypominając sobie realia gimnazjalne, czy patrząc na przestępstwa nienawisci to trochę wina prawakow/faszystów/społeczeństwa

@guest: istnieje pewien odsetek ludzi ze strukturą mózgu podobną do przeciwnej płci, co by im nie wmowic, czy czego nie robić, nie będą się czuli dobrze w swoim ciele. W wielu przypadkach gimnazjalne zmiany płci to patologia, ale we wspomnianych przypadkach nie ma idealnego wyjścia
  • Odpowiedz