Wpis z mikrobloga

@Volki: jeśli dziecko z postu opa jest w tych 75% to współczuję. Korekta płci to nie zmiana fryzyury. Zawsze mnie zastanawiało właśnie jak to jest oceniane, kiedy jest 100% pewności że korekta płci nie skończy się załamaniem nerwowym. W wieku 14lat to miałem taki hormonalny kocioł panoramixa w organizmie że rownie dobrze mogłem chcec był dinozaurem.
  • Odpowiedz
oczywiście i język


@ananasowy: przykro mi że rzeczywistość nie jest najczęściej miła dla osób transpłciowych, a samobójstwa to ogromny problem wśród nich

Natomiast nie można podchodzić do tego na zasadzie: jeżeli fakty nam się nie podobają, to tym gorzej dla faktów. Nikomu tym nie pomagasz
  • Odpowiedz
że jest chłopakiem,

@zdjeciegipsu: Nie jest i nigdy nie będzie.

@Wedam:

jako mężczyźnie.


Jako kobiecie udającej mężczyznę, która wizualnie upodobniła się do mężczyzny.

Zmiana sposobu mówienia i wyglądu nie zrobi z kobiety mężczyzny czy z mężczyzny kobiety.

Tras nigdy nie będzie płcią przeciwną, a jedynie się do takiej może upodobnić.
  • Odpowiedz
jeśli psycholog stwierdził


@Wedam: psycholodzy w tym kraju xD (w innych krajach pewnie też xd) kiedyś miałem znajomą, która była z podobnym problemem u psychologa w wieku 13-14 lat, nienawidziła swojego damskiego ciała, związywała cycki bandażami na płasko i tak chodziła do szkoły, włosy oczywiście krótkie męskie. psycholog nagadał jej bzdur, przez które zrobiła sporo głupich rzeczy xd ja ją poznałem trochę przed jej osiemnastką i wyglądała już jak dziewczyna, żałowała
  • Odpowiedz
@Porton: trans to też na pewno nie będzie odczuwał swojej płci biologicznej i korzystniejsze z jego perspektywy jest korekcja płci. To takie zaleczanie objawów. I nie, to nie są zaburzenia w stylu jestem napoleonem, bo leki w tym przypadku nie działają. Nie dasz komuś pigułki a on powie, nie jestem mężczyzną jednak, jestem kobietą.
I nie da się zrobić z kobiety, biologicznego mężczyzny, ale da się upodobnić kobietę, która czuje się
  • Odpowiedz
jeśli psycholog stwierdził że faktycznie tej osobie będzie lepiej jako mężczyźnie niż kobiecie, bo tak wynika z jej osobowości czy innych cech


@Wedam: Ja #!$%@? xD to dopiero nazywa sie leb do biznesu, dbanie o przyszlego klienta xd
  • Odpowiedz
@l-RAD-l: hm, współczuję osobom transpłciowym, że muszą się z tym zmagać, ale operacje i terapia hormonalna u 14 latka... Mam wrażenie, że z takimi decyzjami powinno się poczekac do pełnoletności. Z drugiej strony życie przez x lat w niechcianym ciele i płci musi być ciężkie... Trudny temat.
  • Odpowiedz
@Wedam: też się nie znam za dobrze, bo u niej do zmiany płci jednak nie doszło, chodziła tylko przez jakiś czas do psychologa i na tym się skończyło
  • Odpowiedz
@twojmlodszybrat: oddają do utylizacji. Przyszycie komuś cudzej części ciała jest o wiele droższe i bardziej niebezpieczne niż użycie syntetyku.

Poza tym organizm już zawsze próbowałby odrzucić przeszczep i biorca musiałby brać leki do końca życia.
  • Odpowiedz