Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
za maseczki można wystawić mandat od 20 do 500 zł, sądy przyjęły orzecznictwo karania grzywną w wysokości 100 zł, w policji przyjęło się karanie mandatem 20 zł. Czy jest to odpowiednia kwota? Myślę że tak, zdecydowana większość ludzi stosuje się do nakazu noszenia maseczek a mandaty po 20 zł są małymi pstryczkami w nos gdy ktoś się zapomni. Jeżeli ktoś uważa dalej że jest to niezgodne z konstytucją itd, to może udowadniać
  • Odpowiedz
Teraz smiejemy sie z karania za brak maseczki w lesie czy na rowerze. Za jakis czas bedziemy sie smiac ze karali za brak maseczki w budynkach.
  • Odpowiedz
USTAWA

z dnia 28 października 2020 r.

o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19

Art. 1.

W ustawie z dnia 20 maja 1971 r. - Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2019 r. poz. 821 i 1238 oraz z 2020 r. poz. 568, 956, 1086 i 1517) w art. 116:


1)
  • Odpowiedz
@EnriqueGonzalez: Nie do końca, ponieważ dodali tylko formułkę że jak się nie stosujesz do tych dziwnych zakazów i nakazów, ale nadal rozporządzenie opiera się na ustawie w której jest wyraźnie napisane chory lub podejrzany o nosicielstwo. Taki policjant raczej nie jest w stanie stwierdzić że jesteś chory ¯_(ツ)_/¯ Poza tym przez 2 lata nie zdążyli dopisać covida do listy chorób zakaźnych.
  • Odpowiedz
Poza tym przez 2 lata nie zdążyli dopisać covida do listy chorób zakaźnych.


@papiernik: A właśnie wydaje mi się, że koronawirusy od jakiegoś czasu już są wpisane w liście chorób zakaźnych.

Aczkolwiek zgadzam się z wcześniejszą twoją wypowiedzią, że sam przepis na który się powoduje jest mocno "kontrowersyjny" i nie wprost jednoznaczny :).
  • Odpowiedz
@Micho_master: Właśnie sprawdziłem i na liście chorób zakaźnych WHO i GIS jest stary Sars i Mers. Czemu ten aktualny jeszcze nie zasłużył żeby dołączyć do tak zaszczytnego grona, odpowiem cytując Tadeusza Sznuka "nie wiem, choć się domyślam" :)
  • Odpowiedz
za mycie auta czy w ogóle za wyjście na spacer

@Krupier: mnie Policja goniła quadem po lesie, była pierwsza wiosenna piękna niedziela i ostatni dzień zakazu chodzenia po lesie. Liczyłem na to że będą wyrozumiali i że skoro ten zakaz się kończy to Policja uzna że może jednak był bezsensowny. Nope, wystawili bojowe komando na quadach do tępienia Polactwa.
  • Odpowiedz