Wpis z mikrobloga

Kolejna historyjka z mojego życia w najgłupszym systemie ekonomiczno-politycznym jaki udało się wymyśleć, czyli kapitalizmie.

Miałem na studiach elektrotechnikę. No i dr elektrotechniki opowiadał jak pewna Polska firma zleciła mu zaprojektowanie silnika do odkurzacza. No i projektował, projektował, najlepiej jak umiał, potem miał spotkanie z ludźmi z tej firmy i przedstawiał swoje efekty swojej pracy. A oni mu powiedzieli, że nie nie, to nie tak miało być. Ten odkurzacza ma pracować dwa lata i jeden dzień, a potem się zepsuć. I tak wysoce wykwalifikowany dr elektrotechniki poświęcał swój kolejny czas tylko po to żeby stworzyć bardziej **ujowy projekt odkurzacza.

#antykapitalizm #kapitalizm #wolnyrynek #przedsiebiorczosc #agd

W ostatnich moich wpisach kuceria wmawiała między innymi że palenie wysokiej jakości nieużywanych ubrań i kosmetyków jest właściwe, pompki do penisa dają ludziom szczęście, a reklamy w TV są tak naprawdę ważnym blokiem edukującym społeczeństwo. I tutaj popełnią jakieś śmieszne fikołki żeby tego skrajnie idiotycznego ustroju bronić. Wrzucam też zdjęcie wizualizujące twarz niewidzialnej ręki rynku. Sądząc po zachowaniu to tak właśnie wygląda.
M_xxx - Kolejna historyjka z mojego życia w najgłupszym systemie ekonomiczno-politycz...

źródło: comment_1642509078sdVe3LB6RCNM2ZvlqLUcEy.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
A oni mu powiedzieli, że nie nie, to nie tak miało być. Ten odkurzacza ma pracować dwa lata i jeden dzień, a potem się zepsuć.


@M_xxx: niby antykapitalizm, więc powinienem ogólnie przyklasnąć, ale w tej historii brakuje tylko sprzątaczki, która rzuciła mopa i zaczęła bić brawo, a była Skłodowską-Curie.
Co do samego meritum to 100% racji - kapitalizm potrzebuje stałego zwiększania produkcji, żeby się nie zawalić pod własnym ciężarem, a
  • Odpowiedz
@M_xxx: Osobiście bardzo się cieszę, że żyję w tym systemie ekonomicznym. Dzięki czemu zaczynając od zera i pracując w fizycznie wymagających pracach podczas studiów mogłem zmieniać stanowiska na lepsze i lepsze. Wszystko dlatego, że zapracowałem sobie na swój rozwój.
  • Odpowiedz
@rzwirq2032: no, tak, ale póki co teoretycznie te nowsze są ciągle lepsze od starszych. Więcej ramu, obiektywów, nowszy OS itp. Jak ktoś się tym jara, to pewnie to zachęca. A taki mikser, albo żelazko? Dopóki działa, to działa. Chyba, że się właśnie popsuje.
  • Odpowiedz
@swiadomy_anakolut: Oczywiście, że tak nie jest z telefonami, gówno Ci daje nowy telefon, trzeba nastać ludziom do głowy tępą mediaexpertową propagandę i nie wspierać telefonu dłużej niż rok - dwa lata i dopiero wtedy kupują ciagle mowy szajs
  • Odpowiedz
nie wspierać telefonu dłużej niż rok


@Arc2: no to przecież napisałem, że do nowego telefonu może zachęcać nowy OS. Nowy telefon będzie miał to "wsparcie" cokolwiek by to miało być. Mikser, albo piekarnik może być niewspierany przez producenta przez 15 lat i dopóki się nie popsuje to jest pełnowartościowy.

trzeba nastać ludziom do głowy tępą mediaexpertową propagandę


Opisujesz po prostu marketing. Oczywiście, że trzeba ludziom wmawiać, że nowe jest lepsze
  • Odpowiedz