Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chcę wstawić sobie druty w zęby. Ma być ładny uśmiech. Obecnie nie ma jednej dójki, a druga jest taka chuda i wygląda jakby to było połowę zęba.
Na wstępnej konsultacji, baba mówiła że trzeba zrobić miejsce pod implant, i to będzie trwać dwa lata.
Można to jakoś przyspieszyć. Musiałbym się stawiać co miesiąc na podkręcanie drutów.
Są jakieś metody na które warto zwrócić uwagę? Czy zaufać specjaliście?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e616cff7bdff000a9291c5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 11
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli ma dobre opinie to chyba wie co mowi. Mysle, ze 2 lata to moze lekka przesada, ale nie wiem jak u Ciebie wyglada ta wada. U mnie całość leczenia(prostowania zębów) trwala niecałe 2 lata. Tez mialem robione miejsce na implant.
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania miałem aparat, 1.5 roku-2 lata to standardowy czas leczenia. Potem jesszcze wkładki na noc, przez jakiś czas i retainery na przednie zęby (od tyłu, niewidoczne) na długi czas (ja mam nadal, a aparat ściągniety w 2018) Przy aparacie Damona wizyty są co 2 miesiące
  • Odpowiedz
@Shrug: czytam sobie i słucham ludzi co mieli aparaty na max 2 lata i ja nie wiem jakim cudem miałam założony aparat na 5 lat. Dochodzę do wniosku, że ortodonta chciał sobie zarobić na niepotrzebnych wizytach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Inevera słyszałem z jedną czy dwie historie o czymś takim, ale to mega nieprofesjonalne, ja miałem dość poważna wadę, do tego tylozgryz, a więc wyciągi, czego ja już nie miałem na tych zębach... Ale zdarzało się, przynajmniej na początku, że zamki mi odpadały, bo miałem twarde szkliwo, to doklejenie zamków zawsze było w gratisie (zamków na szczęście nie polykalem)
  • Odpowiedz
@Inevera: 5 lat? Masz zdjęcie tej wady? Syn brata miał tak fikuśne zęby, że miał 2 rzędy. Z przod 1-3, a za nimi drugi rząd zębów(cos jak u rekina xD) i ogarnęli to w 3 lata.
  • Odpowiedz
@Tigermass: @Shrug: Nie mam żadnej dokumentacji z tego czasu. Aparat miałam założony w 2005 i to tylko na górne zęby. Miałam wyciąganą trójkę z podniebienia, która była ułożona płasko. Wyciąganie trwało dość szybko, poza tym od razu ząb ułożył się pod odpowiednim kątem. Nie miałam żadnych wyciągów ani innych drutów. Niestety nie rozpychano mi zębów (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) i musiałam do aparatu wyrwać dwie czwórki, które
  • Odpowiedz
PonadgabarytowaUkochana: Ludzie kwestionujący czas leczenia nie będący ortodontami i nie znający stanu uzębienia to X D
Idź do innego ortodonty na konsultacje - ale jak znam życie, to oni dzielą się na takich którzy podają optymistyczne założenia i pesymistyczne i w żadnym wypadku nie jest to zobowiązanie.
2 lata to standardowy czas leczenia i nie da się go skrócić, leczenie to nie tylko przestawianie zębów, także stabilizacja itp. Może się on
  • Odpowiedz