Wpis z mikrobloga

@meetom: piękne to było wchodzę do sklepu w Tychach, jakoś po 13, była kolejka, wychodzę a tu biało, do tego zima zaskoczyła kierowców i drogowców, bo kto by pomyślał, śnieg w styczniu, zamiast być 15:35 w domu byłem jakoś koło 17, tiry w rowach, tiry w poprzek drogi i nie ma przejazdu, no wręcz nie do uwierzenia, że w styczniu może być zima w tej części Europy
@meetom: no dosłownie wchodze do sklepu jesień, wychodzę zima, a tylko na małe zakupy wpadłem do żabki, zresztą żabki w Tychach to są chyba liczone w setkach, do tej tam najbliżej stadionu, osiedle E, zresztą kiedyś chcisałbym zrobić znalizisko o Tychach, nie dość że osiedli tyle ile liter w alfabecie, to jeszcze nazwy ulic, na E masz Elfów, Edukacji, na C masz Cyganerii, na Z masz Zapolskiej i tak dalej, nazwy
Mam pytanie - czemu to szło praktycznie wyłącznie przez Polskę? Gdzie było epicentrum, z którego ruszyła ta fala?


@Kulek1981: Zakładając, że pytasz serio:
Czemu głównie przez Polskę? Przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiem czy możemy mówić o epicentrum w przypadku przesuwającego się frontu, ale jak widać na poniższej animacji, przyszło to do nas gdzieś ze Szwecji:
Pobierz meetom - > Mam pytanie - czemu to szło praktycznie wyłącznie przez Polskę? Gdzie było...
źródło: comment_164251115557I1U42bat8r95bbwyWxcN.gif
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@meetom: Serio pytałem, nie wyciągam żadnych spisków bo w nie nie wierzę, ale zaciekawił mnie kształt fali i pokrycie akurat naszego kraju aż do granicy z Czechami ( ͡º ͜ʖ͡º)
Myślałem że może coś lutło na północy i przeszła taka ciekawa fala ciśnienia.
@meetom: Serio pytałem, nie wyciągam żadnych spisków bo w nie nie wierzę, ale zaciekawił mnie kształt fali i pokrycie akurat naszego kraju aż do granicy z Czechami ( ͡º ͜ʖ͡º)

Myślałem że może coś lutło na północy i przeszła taka ciekawa fala ciśnienia.

@Kulek1981: ta kilkusekundowa animacja odpowiada kilku godzinom (zobacz znacznik czasowy w prawym górnym rogu), więc ciężko mówić o fali. Gdyby to faktycznie