Wpis z mikrobloga

@Sprawiedliwy_Kalmuk: w Norwegii rządzi normalna socjaldemokracja, podobnie w Szwecji czy Niemczech czy w całej Europie Zachodniej przez spory czas po wojnie. Ja mówię tu o latynoamerykańskich socjalistach 21 wieku, którzy są umoczeni w korupcje gdziekolwiek by nie rządzili. Są chorobliwie antyamerykańscy. Oraz niemal pewnym skutkiem po ich rządach jest to, że wybory są sfałszowane (nie mówiąc o znoszeniu kadencji czy prześladowaniu opozycji).

Zresztą, słynny myśliciel i teoretyk socjalizmu 21 wieku Chavez
którzy są umoczeni w korupcje


@Wedam: Jednak tam wszyscy są umoczeni w korupcje. Patrz: Brazylia, Argentyna. Charakterystyka kontynentu (skrajna bieda, zacofanie, wolny ryneczek - to co kuce lubią najbardziej)

Są chorobliwie antyamerykańscy.


@Wedam: Ciekawe czemu?

Oraz niemal pewnym skutkiem po ich rządach jest to, że wybory są sfałszowane (nie mówiąc o znoszeniu kadencji czy prześladowaniu opozycji).


@Wedam: No, bo jak socjaliści to fałszują, a jak kapitaliści, to nie fałszują.
@wanghoi: ale czy ty porównujesz Nigerię do Polski? Bo można Nigerię porównać do Angoli, Mozambiku czy Etiopii, które próbowały wprowadzić utopijnie lewicowe idee w swoich krajach. No i te porównanie nie wypada za dobrze dla zwolenników utopijnej lewicy.

Patrz: Brazylia, Argentyna


@Sprawiedliwy_Kalmuk: Brazylia, czyli np. Rousseff i Lula? A to socjaliści 21 wieku. O argentyńskich peronistach nic więcej nie powiem, ale wszystkie ostatnie bankructwa to chyba ich zasługa ( ͡
@Wedam: Nie rozumiem, do czego nas ta "rozmowa" doprowadziła. Jeżeli w Ameryce Południowej ktoś rządzi, to rządzą kartele i gangi. Jeżeli rządzą, to pod płaszczykiem socjalizmu, bo ludzie pragną pomocy, solidaryzmu i świadczeń socjalnych, a nie dzikich paróweczek Korwina.
do czego nas ta "rozmowa" doprowadziła


@Sprawiedliwy_Kalmuk: do prostego wniosku.
Antykapitalistyczne popi*******y przestańcie popierać antyamerykańskich dyktatorów. Co jak co, ale USA to jest tam czynnik stabilizujący i kraje proamerykańskie jak Kolumbia, Chile, Panama, Kostaryka czy Dominikana, radzą sobie lepiej niż Kuba, Boliwia i Wenezuela.
antyamerykańskich dyktatorów.


@Wedam: Nie wyraziłem poparcia dla jakiegokolwiek, południowego watażki. Daj mi spokój z tym kolektywizmem.

Co jak co, ale USA to jest tam czynnik stabilizujący i kraje proamerykańskie jak Kolumbia, Chile, Panama, Kostaryka czy Dominikana,


@Wedam: Stabilizujący, bo mają tam swoje interesy. Przyszli, popsuli i zbudowali swoje imperium.
ty nie, ale koledzy z tagu jak najbardziej. Ten obrazek to odpowiedź na ich obrazek ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wedam: Nie mam żadnych kolegów z tagu, odwal się.

Chile


@Wedam: Chile, gdzie wybuchają zamieszki po drobnych podwyżkach, bo ludzi nie stać na życie. Świetne państwo.
@Wedam: też mnie zawsze zastanawiało skąd u latynosów takie parcie na socjalizm. Ludzie w Argentynie od prawie 70 lat nie potrafią zrozumieć tego że wybieranie lewicowych populistów sprawiło że z jednego z najbogatszych krajów świata(produkowała połowe PKB Ameryki Południowej) stał się przeciętniakiem z ciągłą korupcją, inflacją i ogromnym długiem państwa. Chociaż w ostatnich wyborach 3 miejsce zajęła partia libertariańska wiec moze jest nadzieja