Wpis z mikrobloga

Siema, niedawno przesiadłem się z g27 na t300rs gt. Szczerze mówiąc byłem trochę zawiedziony, bo myślałem że odczucia będą lepsze, fakt była szybsza i dokładniejsza, ale ciągle czułem działanie tych zębatek pewnie od ffb.

Dzisiaj podłączyłem t300 pod PS4, w Gran Tourismo Sport zauważyłem że feedback jest dużo, dużo lepszy. (mocniej czuć paski, jakby są lepiej napięte, a mniej zębatki od ffb. Mniejszy też jest juz na zerowej pozycji kierownicy)

Pytanie, czy to w Gran Tourismo jest tak dobry feedback, lepszy jak np.w AC na PC? Czy po prostu na ps4 t300 jest lepiej skalibrowana?

Miał ktoś podobnie i czy ktoś wie jak można na PC ustawić podobne odczucia jak na ps4?

#simracing #thrustmaster
  • 4
@Tarzantos: W grze i sterownikach możesz pobawić się suwakami. Ale nie popełniaj błędu i nie włączaj wszystkich wspomagaczy lub nie przeciągaj ich siły zabardzo w strone max. Często jest tak ze producenci gier starają się jak najbardziej uzyskać efekt żeby kierownica się trzęsła albo skakała. A to nie jest najlepsze. Oczywiście w grand turismo można się tak pobawić, ale w AC będzie bardziej przeszkadzać niz pomagać
@Tarzantos: w GT Sport masz po prostu ustawienia kierownicy dopasowane pod grę i masz niewielkie pole do zmian, natomiast na PC masz po prostu więcej opcji konfiguracji i jest z tym więcej zabawy, żeby to dobrze ustawić, warto na ww. kierownicach zrobić LUTa, do pobrania z racedepartment, w wielu grach trzeba po prostu powyłączać ustawienia albo zmniejszyć do minimum road effect, kerb effect i slip effect, ustawienia gain dać na tyle