Wpis z mikrobloga

mechaniczne uszkodzenie, reklamacja tego nie uwzględni po takim czasie...misa sama z siebie nie pęka :) musiało być już wcześniej pukniete i poszło dalej :)
  • Odpowiedz
@cus_ ja Ci powiem jak było( ͡° ͜ʖ ͡°) wylewałaś coś z garnka, to uderzyłaś kantem spodu i poszło, a jeszcze jak masz indukcję to te spody w garnkach/patelniacz są ze schodkiem (przynajmniej u mnie). Taki scenariusz ja miałem, a uderzenie było lekkim "muśnięciem".
  • Odpowiedz
via Android
  • 22
@biauek_jak_mogles Zlewam takich baranów z kompleksami, bo pytanie jest proste i oczekuje odpowiedzi od kogoś kto ma jakieś pojęcie w temacie a nie pisze o wielkim klocu bo właśnie taką ma wiedzę w tym zakresie. Większość z was która opisała na to proste pytanie ma kloca ale między oczami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cus_: może ściany Ci jakoś pracują i muszla nie wytrzymała naprężenia, chociaż prędzej by to było możliwe gdyby była przykręcona do dwóch ścian. Próbować reklamować zawsze warto, nic nie ryzykujesz
  • Odpowiedz
@cus_:
zgłoś na reklamację, musiał oberwać w czasie produkcji/transportu/montażu, a w czasie użytkowania wada się ujawniła. W reklamacji z tytułu rękojmi napisz o tym, że miska była sprawdzona przy dostawie i po zamontowaniu. Jak odrzucą reklamację w sklepie/u producenta to wyskakujesz do firmy, która montowała miskę i dajesz im na podkładkę papier z reklamacji, gdzie pewnie stwierdzą, że miska została za mocno dokręcona.
  • Odpowiedz
@cus_: hmm,
gdyby to była wada (jakieś naprężenie) to raczej po prostu pękło by w linii (jednej).

Takie charakterystyczne pęknięcie w kształcie "Y" to puknięcie w ceramikę, a centrum tego zdarzenia to gdzie się te 3 ścieżki zbiegają.

Jak szukasz pięknej historii na to co zrobiłaś to słabo widzę uzasadnienie, które mogłoby zostać uznane jako reklamacja.
  • Odpowiedz
@cus_: Witam, jestem ekspertem. Przyczyną pęknięcia jest przerwanie jednolitej struktury materiału. W przypadku toalety mówimy o ceramice - w przypadku gdzie struktura ceramiki zostaje zaburzona powstaje pęknięcie
  • Odpowiedz
@cus_: tak jak koledzy piszą wyżej - coś musiało uderzyć. Nie ma opcji, aby takie pękniecie powstało pod wpływem naprężenia/złego zamontowania. Miski i kompakty są pod tym kątem testowane, udźwig które muszą wytrzymać to ok 500kg, są takie, które są w stanie wytrzymać nawet 1,5t. Nie uderzyłaś niczym w trakcie sprzątania albo jak używałaś szczotki?
  • Odpowiedz