Wpis z mikrobloga

Mam taki stary Edimax BR-6104K i daje max 24mbps (przy włączonym jednym kompie)


@kopawdupeswiniom: 1. pomiędzy portami 100Mbps będziesz miał wymianę 100Mbps. (czyli np między dwoma komputerami podłączonymi do dwóch portów)
2. wejście i wyjście wan, mimo że są 100Mbps - w tak starym sprzęcie niekoniecznie uzyskasz pełną przepustowość podczas routingu.
3. A nawet jakby - to gdy do WAN podłączysz internet, który wyciąga "tylko" 24Mbps - to i po stronie
@hrumque @_kapsel Dzięki za odpowiedź. Dostawca zapewnia 100mbps i tyle mniej więcej jest jeśli kompa podłączę prostu pod wyjście WAN z modemu. W takim razie kupię nowy router. Polecacie coś? Zależy mi na stabilności. Z WiFi będę korzystał prawdopodobnie bardzo rzadko. Interesuje mnie podłączenie kablowe. Prędkości internetu nie planuję zwiększać przez 5 lat lub nawet więcej. Aktualnie mam 100mbps i jest 2x ponad moje potrzeby.
@Devcio
@L3gion

No ja lubię wydać raz a porządnie ale racja


Ja podobnie. W tym wypadku nie potrzebuję wypasionej zabawki, a solidnego sprzętu i niezawodnego.
Mój dostawca internetu używa Cisco, natomiast zastanawiam się też na wydawaniem jakichś horrendalnych pieniędzy do mojego bardzo prostego zastosowania.