Wpis z mikrobloga

251 + 1 = 252

Tytuł: Dzienniki gwiazdowe
Autor: Stanisław Lem
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ocena: 8/10
Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 358
Forma książki: e-book
Zbiór opowiadań, w których Ijon Tichy przedstawia w dzienniku swoje kosmiczne przygody.

Lem przedstawia mnóstwo zabawy z różnymi popularnymi konceptami z science fiction. Dużo dość wręcz prymitywnego humoru, a pod tym mnóstwo szalenie kreatywnych rozkmin dotyczących paradoksów czasu, obcych cywilizacji, powstawania świata. Humor jest specyficzny i może niektórych zrazić, ale trzeba to brać z dystansem, bo chyba mało kto potrafi w tekście żartować, że jakaś nazwa układa się w skrót DUPA, a za chwilę dzielić się z czytelnikiem jakimiś filozoficznym rozważaniem dotyczącym tego jak wygląda nasze społeczeństwo, jak wyglądać może, dokąd zmierza czy tego czym jest Bóg i jakie może być jego miejsce w przyszłości.

Rewelacyjne jest to połączenie takiego prostego humoru, który oczywiście nie sprowadza się tylko do prymitywnych żartów, z poważną, futurystyczną tematyką, którą można poddać długim, poważnym rozważaniom.

Trochę to podobne do Autostopem przez galaktykę, ale tu jest dużo więcej treści i bardziej to kreatywne i głębokie.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #lem #fantastykabookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
s.....w - 251 + 1 = 252

Tytuł: Dzienniki gwiazdowe
Autor: Stanisław Lem
Gatunek: fan...

źródło: comment_1642338360gcObjI4ZPDYgc6fuArZv1w.jpg

Pobierz
  • 4
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.4 / 10) (5 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Gatunek książki: zbiór opowiadań

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2020-08-22 - Użytkownik Ov4m ocenił na: ★★★★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
2\. 2016-09-14 - Użytkownik mroz3 ocenił na: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@smierdakow: a ja od siebie powiem, że nie rozumiem zachwytów nad "autostopem przez galaktykę".
Dla mnie była płytka, humor "na siłę" wciskany w co drugie zdanie i taka jakby dla dzieci.
"dzienniki gwiazdowe" wydają mi się być dużo bardziej ambitną lekturą.