Wpis z mikrobloga

Rok 2022, konsola PS5 oferuje grę multiplayer, przesyłanie strumieniowe rozgrywki, społeczności, robienie filmów z gry i zapisywanie w chmurze, dzielenie się gameplayem, integracje z różnymi serwisami i portalami itp itd.

Tymczasem wykop: super jailbreak konsoli będzie można kupic sprzet w cenie 2,5k pln by nastepnie okradać twórców (bo jak ktos jest biedny to nie kupuje konsoli za tyle pieniędzy) i pozbawić się dostępu do wszystkich funkcji online #ps5 #wykopatitsfinest
  • 17
@Jubei: chłop ma rację. Twórcy nie zbiednieją, a poza tym i tak sporo zarabiają na niedzielnych graczach, którzy nie potrafią pobrać repacka.

Ale na ps5 nie wiem czy warto piracić gry, bo granie na używkach jest prawie darmowe. Pc to całkiem inna bajka.
@Jubei:

I tak by nie było bo przeciętna pensja w dolarach w latach 90 była śmieszna. Ledwo co ba życie starczało.

Takie Nintendo nadal ma nasz rynek głęboko w nosie.

Trochę inaczej wygląda kradzież jak ukradnę Ci radio z samochodu a inaczej jak skopiuje sobie muzykę do swojego auta.
nic nikomu nie ubywa, jaka kradzież?


@rybak17: inaczej byś debilu śpiewał jakbyś coś stworzył a ktoś zamiast ci za to zapłacić to by sobie skopiował. I nie chodzi tylko o gry, muzykę czy filmy. Pomysł, wynalazek, rysunek, artykuł wszystko co ma prawa autorskie. Zwykły robol z fabryki tego nie zrozumie.
@ethics: nadal nie byłoby to samo co kradzież mojego samochodu z garażu. Jak nagram płytę i ściągnie ją sobie jakiś typek z Indonezji to nic nie stracą. Szanse że kupiłby moją płytę są zerowe.

Dzielenie się dobrem to nie to samo co kradzież, skoro nic nie tracisz.

tacy jak ty chcą opatentować nasiona i zakazać ich kopiowania bez opłacenia licencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ethics: Bez umowy i tak puściłbym to za darmo ale niczego nie zrobił. Korporacjom na tym najbardziej zależy bo najwięcej na tym zarabiają. Nadal nie będzie to strata czegoś co mam tylko strata czegoś co ewentualnie mógłbym mieć.
@rybak17

nadal nie byłoby to samo co kradzież mojego samochodu z garażu. Jak nagram płytę i ściągnie ją sobie jakiś typek z Indonezji to nic nie stracą. Szanse że kupiłby moją płytę są zerowe.


Szanse, że kupię sobie Porsche, na ten moment też są zerowe, a jakoś nie kradnę..
@Tratak: Bo Porsche nie da się skopiować. Gdybyś miał wielką drukarkę 3D i skopiował sobie Porsche sąsiada to nic byś mu nie ukradł. Sąsiad nadal jeździłby swoim Porsche.

Oczywiście samo Porsche straciłoby potencjalny zysk. Ale sam i tak byś go nie kupił.