Wpis z mikrobloga

  • 0
Plusujcie jednego z najlepszych księży, Jamesa Martina. Wiem, że jego poglądy są "co najmniej" kontrowersyjne wśród konserw, ale polecam Wam o nim poczytać. Może część osób przestanie być twardogłowymi katokonserwami i stanie się bardziej modern, przez co będzie nadzieja na ratunek KK w Polsce ()
#polityka #4konserwy #neuropa #katolicyzm
Tratak - Plusujcie jednego z najlepszych księży, Jamesa Martina. Wiem, że jego pogląd...

źródło: comment_1642273736KQG3Ht3HOJ8MBHN0HhxKPV.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@softparadise nie chce mi się kolejnej osobie tego tłumaczyć więc napiszę krótko, a dokładniej zadam pytanie; to dlaczego obecny Papież go nie ekskomunikuje?
  • Odpowiedz
@Tratak Gdyż również nie jest katolikiem i przyzwala na takie ekscesy. Jak ktoś chce popierać progresywizm obyczajowy to spoko, tylko niech będzie na tyle przyzwoity, by przyznać że jest on w stosunku alternatywy rozłącznej z katolicyzmem.
  • Odpowiedz
@SirSherwood Oczywiście, że nie jest i to nie tylko w przypadku Bergoglio, ale również Ratzingera, Wojtyły, Lucianiego, Montiniego i Roncalliego, ale powiedz to nawet w środowisku tradsów, a wyjdziesz na wariata.
  • Odpowiedz
Ratzingera


@softparadise: Jeszcze jestem w stanie zrozumieć dlaczego pijesz do pozostałych (bo wiadomka, to są "posoborowe frajery"), ale dlaczego pijesz do Ratzingera, czyli typa który próbował przywrócić liturgie itd sprzed czasów przedsoborowych i bardzo naciskał na symbolike, gesty i liturgie, to nie mam pojęcia.
  • Odpowiedz
@Tratak: Dlaczego miałbym pulsować tego księdza? Za jego poglądy? Zadaniem kapłana jest przede wszystkim sprawowanie sakramentów a nie głoszenie poglądów. Co prawda mówienie o nim, że nie jest katolikiem i księdzem jest nadużyciem, bo pewnie przyjął chrzest oraz świecenia, jednak to co głosi dalekie jest doktryny Kościoła.
Czemu papież na to pozwala? Nie trudno zauważyć, że obecny papież jest mocno liberalny w stosunku do jego poprzedników (nie wiem czemu w
  • Odpowiedz