Wpis z mikrobloga

Hejka. Mam problem z #arduino

Mam płytkę Arduino Uno. Mam też adapter do kart SD MOD-01507 i akcelerometr SEN0386. Chciałbym zrobić prosty data logger gdzie dane z akcelerometra zapisuję na karcie SD, ale nie potrafię ich połączyć.

Wszystkie tutoriale używają analogowych czujników, które podłącza się do analogowego portu. Ten mój czujnik to czujnik cyfrowy, więc muszę go podłączyć do cyfrowego portu, ale chyba gryzie się z adapterem do kart. Bez adaptera wszystko działa dobrze. A kiedy podłączę i adapter i kartę SD w monitorze portu szeregowego pojawiają się same zera, tak jakby informacja z sensora w ogóle nie dochodziła do płytki.

Ktoś logował kiedyś dane z cyfrowego czujnika?

Mój układ:

#programowanie #arduino #elektronika #majsterkowanie
DywanTv - Hejka. Mam problem z #arduino

Mam płytkę Arduino Uno. Mam też adapter do...

źródło: comment_1642273545GoqUFvCaxIWvxAqrC1kERN.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@non-serviam: Inżynieria Biomedyczna. Ale to osobny projekt zupełnie, nie ma tego w programie tylko w kole naukowym jestem. Kupili wszystko i dali nam do domów, żebyśmy pracowali sobie spokojnie, więc super z ich strony.
  • Odpowiedz
@Katiee: Użyłem biblioteki Software Serial. Arduino automatycznie przesłaniało żyroskop czytnikiem kart, więc użyłem tej biblioteki żeby nowy port szeregowy stworzyć. Kiedy potrzebowałem sczytać dane z czujnika to robiłem przerwanie, zapisaywałem dane do zmiennych i potem arudino "samo" wracało do komunikacji z czytnikiem kart kiedy chciałem zapisać tam plik.
  • Odpowiedz