Wpis z mikrobloga

Cześć. Czy ktoś pracuje w Orange albo zajmował się podobnym tematem?
Kupiłem dom w 2021r. Adres nie został zgłoszony do programu POPC i nie mam podłączonego światłowodu. Sąsiedzi wokół mają. Ok. 4m od mojego ogrodzenia jest słupek, a od techników dowiedziałem się, że są wolne 2 włókna. Mimo wszystko Orange tłumaczy to „brakiem możliwości technicznych”. Słyszałem o opcji dorejonizowania ale czy to działa, ile to trwa?
Bardzo proszę o pomoc, bo ponad pół roku działam na mobilnym, który działa bardzo słabo. BTS jest niesamowicie obciążony.

#orange #swiatlowod #swiatlowody #popc #internet
  • 24
  • Odpowiedz
@gribla: Podlaczenie czego? Raczej nie pozwola ci sie wpiac w swoja infrastrukture, ewentualnie mozesz umowic sie z jakims sasiadem zeby on zamowil albo umowa na ciebie ale pod jego adres. a ty pociagniesz od niego kabel czy puscicie jakos radiolinei miedzy domami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gribla: zgodnie z warunkami umowy nie wolno dzielić łączą z sąsiadem, traficie na dziwnego PT jak przyjedzie coś naprawić po jakimś czasie i was pozamiatają
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: nie, nie rozróżniam. Skoro dogaduje się z sąsiadem za płotem, że biorę na siebie umowę, ale podam jego adres jako adres usługi i on się zgadza to i wykop na pół metra szerokości kilkunastu cm nie powinien stanowić jakiegoś niewiadomo jakiego problemu. Zresztą to zazwyczaj emitel montuje, oni za flaszkę podłączą to tam gdzie pokażesz palcem, bo im to zwisa, byle podpis pod umową był.
  • Odpowiedz
@NieoznaczonaReklama: Jaki emitel, co to za brednie piszesz, co ma nadawca telewizji naziemnej do instalacji prywatnych internetu?
Kilkunastu cm czyli jeszcze ubzdurales sobie, ze te dzialki czy budynku sa obok siebie na prawdopodobnie osiedlu domow jednorodzinnych, brawo po prostu brawo.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: tak, emitel jest operatorem dużej części infrastruktury FTTH Orange, bo był ich spółką zależną do tego powołaną i nadal ma umowy na obsługę. Wyobraź sobie że zajmują się nie tylko telewizją naziemną. A zgadnij, kto zaproponował podpięcie się do sąsiada i pociągnięcie kabla "mozesz umowic sie z jakims sasiadem zeby on zamowil albo umowa na ciebie ale pod jego adres. a ty pociagniesz od niego kabel", ty.
  • Odpowiedz
Adres nie został zgłoszony do programu POPC i nie mam podłączonego światłowodu.


@gribla: Z tego co wiem, to nie ma możliwości świadczenia usług na sieci popc poza zgłoszonymi adresami przez jakiś okres iluśtam lat. Znajomy chciał tak samo sobie ogarnąć, bo sąsiad ma, a on już nie. No i Orange mu pokazał środkowy palec, nawet jak tamten zadeklarował, że sam pociągnie ostatnie metry do domu na własny koszt, przez płot
  • Odpowiedz