Wpis z mikrobloga

Pytanie. Na fakturze za prąd koszt energii elektrycznej wynosi 0.3006zł netto. Do tego dochodzi 0.2459zł netto / kWh za dodatkowe opłaty typu: Opłata sieciowa zmienna całodobowa, Opłata jakościowa i Opłata OZE. Pomijając tę ostatnią którą jak pamiętam wprowadził aktualny rząd, są to opłaty związane z zaniedbaną siecią energetyczną. Czy zamiast narzekać na unię, rządzący nie mogą przeznaczyć pieniędzy za prawa do emisji CO2 na poprawę sieci energetycznej i zdjąć lub obniżyć te opłaty z faktur za prąd? Pytam tu o zgodność z polityką unijną, a nie o chęć władzy do tego typu działań.
#energetyka #finanse #ekonomia
  • 5
@mirek2020 Generalnie taka jest idea, że za pieniądze z praw emisji powinni modernizować energetykę. Jak w grze, rozpedzisz silniczek modernizując energetykę, masz więcej limitów do sprzedaży, dostajesz za to więcej kasy, energetyka wyraźnie przyspiesza. No ale rząd akurat wolał to #!$%@?ć.
@mirek2020: temat jest w chooy złożony, ktoś kto bazuje na tym co jest w mediach, nie siedzi w branży to jest jak dziecko we mgle... Również artykuły w "branżowych" portalach to też muśnięcie tematu. Nieobeznanych w branży poznasz po użyciu ogólników i frazesów typu "nie modernizuje się sieci". To jest bullshit ludzi którzy co 2h są ekspertami od czego innego. Ludzie nie wiesz czego nie wiedzą, układają sobie historię do tego
@kopyrta: Dzięki, książki myślę że przeczytam. Wnioskuję z tego co napisałeś, że uznałeś za główny punkt, w moim pytaniu, hasło zaniedbaną siecią energetyczną. Masz rację że swoją wiedzę na ten temat mam z artykułów np. na wysokienapieci.pl. I nie bardzo chciałem w tym pytaniu poruszać kwestii jakości sieci przesyłowych. Jak pamiętam te dodatkowe opłaty nie idą na utrzymanie tylko linii energetycznej, ale również rezerwy, straty na przesyle itp. I jestem