Wpis z mikrobloga

Pochodziłem w butach z #decathlon 3 miesiące i się #!$%@?ły w takim miejscu
wysłałem zdjęcie na reklamację
jak myślicie czy słusznie ja rozpatrzyli negatywnie ?


Dzień dobry ,

dziękuję za wiadomość.

W wyniku oceny nadesłanych zdjęć stwierdzono, że nie wystąpiła niezgodność towaru z umową, ani wada materiału, z którego wykonane jest obuwie, a po prostu zmiana użytkowa, która nie podlega reklamacji zakupionego towaru. Zgłoszone uszkodzenia powstały w miejscach krytycznych (m.in. podeszwa, obszar w okolicy palców, obszar po stronie przyśrodkowej i zewnętrznej stopy), które w sposób szczególny narażone są na ich powstanie podczas użytkowania. Nie bez znaczenia pozostaje również kształt stopy i jej ruch wewnątrz obuwie


Co mogę z tym zrobić ? czy to moja wina czy raczej #!$%@? produktu
gadatos - Pochodziłem w butach z #decathlon 3 miesiące i się #!$%@?ły w takim miejscu...

źródło: comment_1642087733ziqD3jpY4UfrvLi643seAT.jpg

Pobierz
  • 19
@gadatos: umnie to występuje we wszystkich tego typu butach z siateczką w każdej marce, jak zaczniesz takich butów używać do czegoś więcej niż tylko wyjście do sklepu po bułki delikatnym chodem to zaraz pęka ta siatka w jednych butach już sobie to zszyłem i siatka pękła teraz od drugiej strony, ale kilka naście razy kucałem w tych butach jestem ciekaw co teraz pęknie jak znowu je zaszyje, a wystarczyło zapodać jakąś
@ciasteczkowy_otwur: mam podobny problem z droższymi
kiedyś kupiłem rebooki i to samo było
później jakieś adidasy
nike tez były
stwierdziłem że nie ma co szkoda mi kasy żeby je wywalać do kosza. Wtedy pojawił się rycerz na białym koniu
decathlon xDDD

odtąd buty się nie psują. Najdłużej trzymają się te najtańsze
@gadatos ale 5o po 3 miesiącach biegania(jeżeli to buty biegowe) czy chodzenia w nich codziennie? Buty zużywają się różnie, w zależności od przeznaczenia
decathlon xDDD

odtąd buty się nie psują. Najdłużej trzymają się te najtańsze


@gadatos: też nie do końca zawsze tak jest. Przez kilka lat biegałem w butach z Decathlonu (ta najwyższa seria) i zawsze wytrzymywały mi bardzo długo. Teraz sobie dokupiłem trailowe i się uszkodziły po trzech biegach. Teraz właśnie wysłałem im reklamację, ale pewnie odpowiedź będzie podobna jak u Ciebie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gadatos:
Drogi Dekcathlonie. W związku z tak wnikliwą i pozostawioną jakiegokolwiek sensu analizą użytkowania butów, których nawet fizycznie nie posiadaliście, a postanowiliście wydać opinię na podstawie zdjęć wnioskuję co następuje.
Proszę o doprecyzowanie sformułowania tzw. zmiany użytkowej, która nastąpiła w analizowanym obuwiu.
Uszkodzenie powstałe w miejscach, jak to nazwaliście krytycznych, które powstają podczas użytkowania winny być wykonane w szczególnej staranności, aby nie doprowadzaly do uszkodzenia materiału. Skoro przyznaliście w odpowiedzi, że
@gadatos: napisz reklamacje jeszcze raz (zaznacz ze nieuznanie wady materialowej do roku czasu jest naruszeniem rekojmi) i zaznacz ze kolejna odmowa bedzie rozpatrywana przez rzecznika praw konsumenta
@Tylko_noc: @zpue: @Jelen_Szlachetny: @ciasteczkowy_otwur: @thewickerman88: @mutozostaw: @uhu8:

odpisali jak ich nastraszyłem rzecznikiem praw konsumenta

dziękuję za Twoją wiadomość. Nasi specjaliści ponownie rozpatrzyli reklamację. W ramach gestu handlowego reklamacja została przyjęta i rozpatrzona pozytywnie.


XDDD

W RAMACH GESTU
DECAHTLON MA GEST XDDDD

DZIĘKUJĘ CI DOBRY DECATHLONIE ZA TWÓJ GEST JESTEŚ WIELKI
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gadatos:

Jako, że większość klientów nie zna swoich praw, przedsiębiorcy wykorzystują to nagminnie.
Większość odpowiedzi na reklamację jest negatywna, to standard w polskich firmach. Odwołuje się może z 10-15 % klientów i przeważnie takie odwołania są uwzględniane na ich korzyść.
Co ciekawe w polskim prawie nie ma czegoś takiego jak odwołanie od decyzji reklamacyjnej. Oficjalnie powinno się składać nową reklamację i ewentualnie uwzględnić w niej wnioski z poprzedniej.
Dziwi mnie trochę