Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy i Mirabelki z #koty

Od tygodnia staram się nauczyć 2,5 rocznego kotka wychodzenia w szelkach na dwór i ewidentnie mu się to podoba kręci ogonem cały czas zaciekawiony, ale widać mega niepewność i jak wczoraj niechcąco nadepnąłem na jakąś blachę to zaczął szybko uciekać do klatki. Długo wam zajęło przyzwyczajenie kota do takiego wychodzenia, czy już zawsze tak będzie? Póki co wychodzę wieczorami, żeby był jak najmniejszy ruch

I drugie pytanie czy wychodzący kot potrzebuje jakichś specjalny szczepień? 2 miesiące temu był na badaniach i dostał szczepienie przypominajace

#pokazkota #mainecoon
Pobierz KiedysMialemFejm - Siema Mirasy i Mirabelki z #koty

Od tygodnia staram się nauczyć 2...
źródło: comment_1642080555tYZhTerYTZH2noDiG2JGvP.jpg
  • 19
I drugie pytanie czy wychodzący kot potrzebuje jakichś specjalny szczepień?


@Kiedys_Mialem_Fejm: mnie lekarz się pytał, czy koty będą wychodzące lub czy mają kontakt z psem lub innym zwierzęciem wychodzącym. Jeśli tak, to potrzebne szczepienie na wściekliznę. Nie weryfikowałem tego, bo koty niewychodzące, psa brak.
@Kiedys_Mialem_Fejm: Ja nie zakładam mu szelek zawsze. Jak wychodzę na teren który wiem, że bardzo dobrze zna i że jest tam bezpieczny ale i nie ma szansy łatwo nawiać to wypuszczam go bez. Ale nigdy go nie spuszam z oka bo wiem że to sprytny rudzielec.
Natomiast zawsze obowiązkowo szelki i smyczka na każdym mniej znanym terenie lub gdzie może się czegoś przestraszyć. Typu jak wychodzilismy przed blok (a nie na
@Kiedys_Mialem_Fejm: jak go raz wyprowadzilem to juz czekał na kolejne wyjście ¯\_(ツ)_/¯
Ale moj drugi kot zaczal wychodzic dopiero jak sie przeprowadzilismy do domu z ogrodem. Tam sie czuje bezpieczniej. Na osiedlu z blokami za duzo sie dzialo wokolo