Wpis z mikrobloga

Chcę kupić monitory do pracy. Mam laptopa od klienta i stację dokującą. Do tej pory pracowałem w konfiguracji wyświetlacz laptopa + dodatkowy 22 calowy monitor klasyczny. Jaka konfiguracja najlepiej nadaje się do #programowanie. 2 klasyczne monitory z cienkimi ramkami czy może jeden ale ultra wide. Z wyświetlacza laptopa mogę zrezygnować bo to tylko 15cali. Czy w każdy laptop jest w stanie obsłużyć te nietypowe ultra wide rozdzielczosci? #programista15k
  • 6
@ethics: używałem długo 2x27 cali 1440p i było w porządku. Ale pewna osoba posadziła mnie przed 5120x1440p 49 cali 1000R curved i to jest o wiele lepsza opcja jak masz miejsce i budżet.
O wiele częściej wykorzystuję całą powierzchnię i mam kilka rzeczy otwartych na raz bo nie muszę kręcić głową i ogarniam wzrokiem wszystko na raz. Nie ma też 'efektu przejścia do innego okna' że tracisz na chwilę kontekst przeskakując
@ethics: UltraWide zdecydowanie, zawsze możesz ustawić w monitorze żeby działał jak dwa ekrany, a odpada ci niepotrzebna ramka. Z wad to cena.
Czy każdy laptop, to zależy od wersji interfejsu, ale w ogólności to tak jak nie masz starocia. Stacja dokująca może mieć jakieś ograniczenie z racji ilości danych na jednym porcie. Mi np. dla 5120x1440 nie obsłuży więcej niż 100hz.